Připravte si skleněný základ

Aby se papírový karton od vajec nerozmočil, použijte jako základ jednoduchou skleněnou vázu (využít můžete i zavařovací sklenici nebo skleněnou lahev se širším hrdlem). Dále si připravte plata od vajec (na 30 ks vajec), nůžky, tavnou pistoli, vodouředitelné barvy Balakryl UNI, otvírák na barvy, míchátko, širší a užší plochý štětec.

Začněte úpravou plata

Aby byl výsledný dekor vázy opticky zajímavější, můžete důlky v kartonu lehce zmáčknout. Papírová plata je dále potřeba přizpůsobit výšce a šířce zvolené skleněné vázy. Pokud si chcete vyrobit nižší vázu, karton jednoduše ostřihněte. V případě, že má být váza širší, bude potřeba pomocí tavné pistole spojit více plat k sobě.

Vázu rozjasněte barvami

Vázu můžete nechat v přírodní barvě papíru. Ale lépe uděláte, když ji zpestříte barvami! Univerzální krycí barvy Balakryl UNI důkladně promíchejte. Pomocí plochého štětce pak karton od vajec z vnější strany celý natřete. Můžete zvolit například béžový (PPG1088-4), jemně růžový (PPG1067-1) nebo žlutý odstín (PPG1218-3). K natírání hůře dostupných míst a záhybů použijte úzký štětec. První vrstvu nechte zaschnout přibližně 2 hodiny, pak naneste druhou vrstvu.

Neomezený výběr barev

Vodouředitelné krycí barvy Balakryl UNI satin jsou vhodné k nátěrům různých druhů materiálů. Snadno se aplikují, jsou ekologické, rychle schnou a nezapáchají. Mají také atest na dětské hračky a pro styk s potravinami. Barvy jsou navíc nově dostupné v 16 moderních odstínech. Nebo si je můžete nechat natónovat až do 20 000 barev dle vlastního výběru.

Nalaďte se na jaro

Jakmile obě vrstvy barvy řádně zaschnou, hotový plát opatrně ohněte okolo skleněné vázy a spojte pomocí tavné pistole. Pak do vázy naaranžujte řezané tulipány, narcisy, hyacinty nebo frézie a užívejte si svou vlastnoručně vyrobenou jarní dekoraci!

Balakryl najdete i na sociálních sítích Facebook, Instagram nebo Pinterest.