Stručný souhrn z článku:

  • Plesová sezóna kombinuje módu a etiketu, kde každý rok přichází s novými trendy v šatech a oblecích.
  • Správný výběr oblečení dle dress code, znalost etikety a úsměv jsou klíčové pro úspěch na plese.
  • Důležité jsou také vhodně zvolené účesy a doplňky, stejně jako základní znalosti tance a schopnost zapojit se do společenské konverzace.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

Plesová sezóna je jako tanec na ledě – krásná, ale plná nepsaných pravidel. Na jedné straně máme plesovou módu, která každý rok přichází s novými trendy a vzory, a na druhé straně etiketu, ten neviditelný společenský tanec, který je pro úspěch na plese stejně důležitý. V tomto článku vám představíme obě tyto strany plesového večera, aby vaše příští účast byla víc než jen zářivá.

Co říká mistr etikety Špaček o tom, jak se chovat na plese a na co dbát?

Zdroj: Youtube

Plesová móda

Každý rok plesová móda přichází s novými barvami, střihy a materiály. Letos jsou v kurzu šaty s jemnými pastelovými odstíny, ale i odvážnější metalické barvy. Pánská móda drží klasický kurz s moderním twistem, jako jsou obleky s netradičními texturami nebo vzory. Nezapomeňte, že plesové šaty nejsou jen o vzhledu, ale i o pohodlí – přece jen, večer strávený v neohrabaných šatech nebo svěracím obleku může zkazit i ten nejlepší tanec.

Dress code a etiketa

Správný výběr oblečení je klíčový, ale co je stejně důležité, je znát plesový dress code a etiketu. Galavečer vyžaduje formálnější oblečení – pro dámy dlouhé šaty a pro pány frak nebo smoking. Ale pozor, ne každý ples má stejně striktní pravidla.

Etiketa na plese zahrnuje i správné chování – od způsobu, jakým držíte pohár se šampaňským, až po umění malé konverzace. A pamatujte, že úsměv je váš nejlepší doplněk!

Plesové účesy a doplňky

Účes a doplňky jsou třešničkou na dortu vašeho plesového vzhledu. Dámské účesy letos odkazují na jemnost a eleganci, s lehkými vlnami nebo nízkými drdoly, zatímco pánské účesy jsou o něco jednodušší, ale stále elegantní. Doplňky by měly ladit s celkovým stylem vašeho oblečení – ať už jde o decentní šperky, nebo výrazný kapesníček v saku. A nezapomeňte, méně někdy znamená více; nechte vaše šaty mluvit za sebe.

Tanec a společenské chování na plese

Tanec je srdcem každého plesu, a ať už jste zkušený tanečník, nebo naprostý nováček, měli byste znát základy. Nejčastěji se tančí standardní tance jako valčík, tango nebo foxtrot. Pokud si nejste v tanci jistí, nebojte se přihlásit do tanečních kurzů před plesovou sezónou. A pamatujte, že ples je o společenském setkání, takže nezapomeňte na zdvořilost, otevřenost a ochotu zapojit se do konverzace s ostatními hosty. Ples je skvělá příležitost k navázání nových kontaktů a prožití nezapomenutelných chvil.

Plesová sezóna je jedinečná příležitost, jak se ponořit do světa elegance, módy a dobrých mravů. Ať už se chystáte na svůj první ples, nebo jste již zkušenými plesovými lišáky, nezapomeňte, že ples je o radosti, oslavě a krásných momentech. S těmito tipy budete na plesu nejen zářit svým outfitem, ale i svým chováním a tanečními kroky. Užijte si každý okamžik, protože plesová sezóna je tu právě pro to!

Zdroj: sonson.com, boutiquemama.com, seventeen.com