U podlah v kuchyni je třeba se zaměřit především na bezpečnost a odolnost. Sem tam v kuchyni totiž ukápne nějaká omáčka nebo se vylije pití, proto dbejte na protiskluznost a nenasákavost povrchů. Stejně tak jistě oceníte dostatečně tvrdou a odolnou podlahu vůči mechanickému poškození, když vám nedopatřením upadne hrnec či talíř.

Je lepší plovoucí, nebo lepená podlaha?

Dva nejběžnější druhy pokládky podlahy jsou lepení podlahy nebo formou plovoucí podlahy. Oba způsoby jsou vhodné jak pro položení vinylové podlahy, laminátové podlahy, tak i pro dřevěnou podlahu.

Výhodou plovoucí podlahy je rychlost a jednoduchost pokládky. V případě poškození některé části ji snadno rozeberete, kousek vyměníte a znovu složíte. Navíc je tolerantnější, co se týče rovnosti. Oproti tomu pokládka lepením napevno k podkladu vyžaduje perfektně připravený podklad – rovný a pevný. V případě opravy potřebný kus vyříznete a nalepíte nový.

Zdroj: Youtube

Vinylová podlaha do kuchyně

Vinylová podlaha je díky svojí 100% odolnosti vůči vodě jednou z nejideálnějších variant. Její povrch je příjemně hřejivý a dá se kombinovat s podlahovým vytápěním. U vinylové podlahy oceníte především její vysokou odolnost a snadnou údržbu. V případě, že se její část poškodí, snadno ji vyměníte za novou.

Laminátová podlaha do kuchyně

Voděodolná laminátová podlaha má tvrzené jádro na bázi dřeva a přináší vysokou odolnost vůči vodě – odolá vodě až 100 hodin. Nemusíte se tak bát toho, že by se podlaha v kuchyni zvlnila nebo by spáry vlivem vody nepěkně nabobtnaly.

Dřevěná podlaha do kuchyně

Dřevěné podlahy patří k těm nejoblíbenějším, jsou trendy a navozují příjemnou atmosféru. Jejich hlavní charakteristikou je hřejivý příjemný povrch, výborná akustická i tepelná izolace, navíc se dobře snáší s podlahovým topením. To oceníte hlavně v kuchyni, kde se často pohybujete bosky.

V průběhu let dřevěná podlaha pracuje, proto je třeba, abyste o ni dobře pečovali. Z možných podlah do kuchyně je dřevo nejcitlivější z pohledu vlhkosti i mechanického poškození, opravíte ji však přebroušením. Proti „malým“ nehodám s vodou dřevěnou podlahu spolehlivě ochrání vhodná povrchová ochrana olejem nebo lakem.

Zdroj: ireceptar.cz, fatrafloor.cz, vpodlahy.cz