Každé roční období přináší svou vlastní atmosféru. A podzim? To je poezie, melancholie a také neskonalé množství inspirace pro ty, kteří milují dekorování. Zapomeňte na letní květiny a mořské motivy. Nyní je čas na teplé odstíny, vůni skořice a třpyt svíček. Pokud hledáte inspiraci, jak přivést podzimní atmosféru do svého interiéru, jste tu správně!

Jaká zvířátka můžete vyrobit z kaštanů?

Zdroj: Youtube

Barevná paleta podzimu

Největší inspirací pro podzimní dekorace je samozřejmě příroda. Zaměřte se na hluboké oranžové, hořčicové, vínové nebo kaštanové odstíny. Máte-li raději jemnější a klidnější vzhled, sáhněte po pastelovém odstínu dýňové, světle hnědé nebo dokonce světle zelené.

Materiály a textury

Podzim je obdobím, kdy chceme přidat více vrstev. A to ať už jde o oblečení, nebo dekorace. V interiéru sáhněte po hrubších tkaninách, jako je vlna nebo chenille. Dřevo, zejména ve světlejších odstínech, může vytvořit útulnou atmosféru. A nezapomeňte na kameny a keramiku – mohou skvěle kontrastovat s teplejšími texturami.

Přírodní prvky

Co je lepšího než skutečné listí či větvičky přímo z vaší zahrady? Usušené květy, větvičky s bobulemi nebo dokonce malé dýně mohou být skvělým doplňkem na stůl či okno. Kromě toho můžete vytvořit dekorační věnce z listí nebo větví.

(Ne)podzimní barvy

Věděli jste, že barvy, které vnímáme během podzimu, vlastně existují v listech po celou dobu? Chlorofyl, který listům dodává zelenou barvu, během podzimu slábne, a tak se projevují ostatní pigmenty. A právě tyto barvy nám poskytují tu úžasnou podzimní paletu, kterou tak milujeme v našich dekoracích! Tak hurá do toho!

Zdroj: kreativnitechniky.cz, homify.co.uk, deavita.net