Šípky mají spoustu skvělého využití. Můžeme si z nich udělat čaj i výbornou marmeládu. Kromě toho ale šípky skvěle poslouží jako originální podzimní dekorace, která zpříjemní domov. Použít můžete samotné šípky, nebo je zkombinovat s mechem, žaludy, ale i jinými plody podzimu.

Věnec z šípků

Na věnec budete potřebovat hodně materiálu. Proto klidně kombinujte všechny druhy šípků i dalších červených plodů, které se vám podaří získat. Základem věnce je slaměný korpus, který můžete, ale nemusíte obalit čerstvým mechem a na nějž budete navazovat malé pugétky šípků vázacím drátkem. Šípky ale samozřejmě můžete využít i jenom jako doplněk k ostatnímu materiálu, a vytvořit tak bohaté i skromnější podzimní věnce, na kterých budou červené šípky krásně zářit.

Zdroj: Youtube

Šípky ve váze

Nejjednodušší dekoraci, kterou doma hravě zvládnete během chviličky a bez práce, je umístění šípkových větviček do vázy s vodou. Při výběru vázy dejte přednost průhlednému sklu tak, aby šípky vynikly. Touto dekorací nic nezkazíte a pokaždé může vypadat jinak. Je jen na vás a vaší fantazii, kolik větviček do vázy dáte, jestli k nim přidáte další přírodniny a jakou nádobu zvolíte.

Stylový svícen ze šípků

Co takhle si vytvořit originální svícen ze šípků, který nikdo nemá? Malý květináč či jinou nádobu vyplňte kamínky nebo hlínou. Navrch poté položte čerstvě nasbíraný mech, který obložte vytvořeným kruhem z šípků. Doprostřed nakonec položte silnější svíčku a vychutnávejte si romantický, podzimní večer. Fantazii se meze nekladou, a proto můžete svícen vyrobit téměř z jakýchkoliv plodů a přírodnin.

Zdroj: homeincube.cz, prozeny.cz