Trend letošního podzimu Cabin spirit přináší nový pohled na život v přírodě a znovu objevuje hodnoty řemeslných dovedností. Do moderního životního stylu se tak promítají tradiční prvky a okouzlení přírodou, najdeme zde i ovlivnění 70. léty. Dřevo hraje v tomto trendu velmi důležitou úlohu, používá se ve všech možných podobách kromě rustikální. Ačkoli je řada použitých materiálů nostalgických a přírodních, jsou vždy použité v moderním stylu. Věci, které vypadají jako staromódní nebo z druhé ruky, lze velmi dobře kombinovat s „novými“ nebo stylovými. Květinové podzimní vábení Květinová aranžmá podle podzimního trendu Cabin spirit jsou velmi precizně zpracována a mají blízko k přírodě. Nově se v nich objevují ploché a hranaté tvary biedermeieru, dále souběžně vázané a symetrické kytice. Novinkou je i využití tradičních technik, třeba vázání do snopu, avšak v moderním pojetí.

Letos na podzim přicházejí znovu do módy ruční práce, jako háčkování, pletení a vyšívání. V aranžování květin se tedy uplatňuje vplétání listů do kytice nebo lemování listů křížkovým stehem. To jsou detaily, které vždy upoutají pozornost. Moderní kytice jsou stylově čisté, pestré a pečlivě uvázané. Jako základní barva dominuje v kyticích zelená ve všech svých odstínech. Na jejím podkladě rozehrávají rafinovanou hru barevné kombinace odstínů bronzové, hnědé, okrové, červenorůžové a dalších tlumenějších tónů. Pro zvýraznění kontrastu se místy používají tmavočervené či bílé akcenty. Svěžího dojmu dosáhneme kombinací růžové a bílé, neobvykle působí žlutá v kombinaci s růžovou.
Vázy a misky jsou často dřevěné, mohou být ručně i průmyslově vyrobené. Aranžmá v tomto trendu vypadají odolně a robustně, najdeme v nich větvičky svídy, šípky a podzimně zbarvené listí, které nádherně kontrastují s krásou květů růží, jiřinek, chryzantém, lilií a frézií. Základní květiny trendu Cabin spirit: růže (Rosa), lilie (Lilium), jiřinka (Dahlia), chryzantéma (Chrysanthemum), klokaní tlapky (Anigozanthos), frézie (Freesia) Doplňkové květiny trendu Cabin spirit: měsíček (Calendula), světlice (Carthamus), mečík (Gladiolus), šuškarda (Liatris), svída (Cornus), vrba (Salix), aspidistra (Aspidistra), hortenzie (Hydrangea)
-Holandská květinářská kancelář-