Podzim je období, kdy se příroda připravuje na zimu a řada květin a rostlin postupně odumírá. I přesto je možné vytvořit si na zahradě krásný podzimní ráj plný barev a života. Stačí správně vybrat vhodné rostliny a dodržovat několik jednoduchých pravidel. V následujícím článku vám ukážeme, jak na to.

Tipy na podzimní zahradu!

Zdroj: Youtube

Jaké rostliny kvetou na podzim?

Jestliže toužíte po podzimní zahradě plné kvetoucích rostlin, můžete sáhnout například po chryzantémách, astrách. Tyto květiny jsou odolné vůči chladu a svými barvami dokážou oživit každou zahradu. Astry jsou dostupné v různých barvách, od bílé až po fialovou, takže si je můžete přizpůsobit podle barevného ladění vaší zahrady. Chryzantémy jsou zase oblíbené pro svou pestrost a snadnou péči.

Jaké trvalky vydrží i na podzim?

Pro dlouhodobý efekt a snadnou péči můžete na zahradě vysadit trvalky, které vydrží i na podzim. Mezi oblíbené trvalky patří například kopretina, rozchodník nebo kontryhel. Tyto rostliny jsou známé pro svou odolnost vůči nepříznivým podmínkám a budou vám na zahradě dělat radost po celý podzim. Jejich barevné listy a květy dodají vaší zahradě krásný podzimní nádech.

Co ještě můžete na zahradu dát, aby na podzim zářila životem?

Kromě květin a trvalek můžete na zahradě využít i jiné prvky, které ji oživí. Můžete například vytvořit podzimní aranžmá z barevných listů, šišek nebo ořechů. Je také dobré sáhnout po jehličnanech, které na podzim neztrácejí svou krásu a stále zůstávají zelené. Pro zvýšení barevnosti a živosti zahrady můžete také použít dýně, které jsou typické pro podzimní období. S jejich pomocí můžete vytvořit krásná podzimní aranžmá, která dodají vaší zahradě šmrnc a originalitu.

Kreativitě se meze nekladou, takže neváhejte a pusťte se do vytváření krásné podzimní zahrady. Jistě budete potěšeni, jak nádhernou oázu si dokážete vytvořit i v tomto ročním období.

Zdroj: growingrooms.com, thompson-morgan.com