Jako jedna z nejlépe placených hvězd oblíbeného sitcomu by si Simon Helberg jistě mohl dovolit i dražší a lukrativnější sídlo než toto v Los Feliz, za které zaplatil „pouhých“ 6,9 milionu dolarů, nicméně jeho volba byla jistě skvělá, protože vila ve španělském koloniálním stylu je opravdu příjemným a ve všech směrech pohodlným bydlením.

Rezidence byla postavena ve 30. letech minulého století a zrekonstruována v moderním elegantním stylu. Leží v jedné z nejvyhledávanějších čtvrtí Los Angeles a svému majiteli poskytuje dostatek soukromí, neboť je obklopena zelení na více než akrovém pozemku. Samotná užitná plocha dvoupatrové vily je téměř 400 metrů čtverečních.

V přízemí stojí garáž pro dvě auta, ale i velký dvůr, kde je velká možnost parkování pro hosty. V zadní části zahrady najdeme velký bazén s prostornou terasou, jejíž část je skryta pod dřevěným trámovím. Zde je kromě zahradního nábytku umístěna také venkovní kuchyň s krbem a grilem, určená k přípravě zahradních večírků či oslav. Přímo za bazénem pak stojí malý domek pro hosty, který slouží jako samostatná jednotka pro návštěvy, které by uvítaly své soukromí.

Simon Helberg Autor: Profimedia.cz / Profimedia.cz Autor: Profimedia.cz

Ze dvora se dřevěnými, ručně vyřezávanými dveřmi vchází do hlavní haly, jež je dvouúrovňová. Obě patra spojuje jednoduché elegantní schodiště. Z haly můžete vejít přímo do hlavního obývacího pokoje, kde na první pohled zaujme strop z tmavých dřevěných trámů, z něhož visí lustr z tepaného železa. V místnosti také stojí jednoduchý minimalistický krb. Obývací pokoj je propojen s jídelnou, kterou osvětluje asymetrický moderní lustr v kombinaci skla a mosazi.

Simon Helberg Autor: Profimedia.cz / Profimedia.cz Autor: Profimedia.cz

Špičkově vybavená kuchyně nabízí dostatek prostoru, kuchyňskou linku i velký varný ostrov s extra silnou pracovní deskou z kvalitního dřeva. Nechybí zde prvotřídní designové spotřebiče. Francouzské dveře v přilehlém snídaňovém koutě vedou přímo na terasu s výhledem na bazén.

Kromě této hlavní terasy nabízí dům spoustu dalších menších teras a balkonů, příjemná zákoutí k odpočinku a meditaci a vedle bazénu je možné využít také vířivku. V zahradě se rovněž nachází zahradní jezírko s japonskými kapříky koi.

Tato nádherná vila není prvním majetkem v Los Angeles, který Simon Helberg vlastní. V roce 2011 koupil se svou manželkou, herečkou a producentkou Jocelyn Towne jiný dům s „hollywoodským rodokmenem“, a to od herce Charlieho Sheena. Jeho cena tehdy byla 2,9 milionu dolarů. Kromě toho si manželé udržují také vilu s více než šestiakrovým pozemkem v Carpinterii v Kalifornii. Ta je rovněž postavena ve španělském koloniálním stylu, obklopená starými rozložitými duby, nádhernými trávníky a vybavená jezdeckým zařízením, takže slouží částečně jako ranč. Za tuto nemovitost zaplatili přibližně 5,2 milionu dolarů.

Simon Helberg Autor: Profimedia.cz / Profimedia.cz Autor: Profimedia.cz