Sušenky, maso, cukroví – chutné pochoutky, které se díky pečicímu papíru nepřipálí zespodu. Díky tom, že je odolný až do zhruba 220 °C, ho využijete v troubě i toustovači. Podívejte se, jak se pečicí papír vyrábí a co vlastně stojí za jeho odolností:
Proč používat pečicí papír v toustovači?
Každý to zná, sýr z toustu se rozteče a vy pak máte plné ruce práce toustovač vytřít a pořádně vyčistit od připálených nečistot. Pečicí neboli pergamenový papír zabrání díky speciální povrchové úpravě mastnotě a vlhkosti usadit se na vašich formách a plechu, proto je oblíbenou pomůckou pekařů i kuchařů. Využívejte ho i vy.
Setkáte se také s názory, které použití pečicího papíru v toustovači nedoporučují. Znát jeho limity proto není od věci. I když je jako materiál velmi odolný, při dlouhém pečení se může začít rozpadat a hrozí také vznik požáru. Hlídejte si proto, že není vystaven nad maximální vhodnou teplotu, a ověřte si, na kolik se vámi používané toustovače roztopí.
Jak správně pečicí papír používat?
Počítejte s tím, že i pečicí papír vám může jídlo spálit, zejména pokud přesahuje ven. Před samotným pečením proto jeho tvar a velikost upravte dle nádoby. Pro vytvoření vhodných, a to i zakulacených tvarů existují různé návody, jak pečicí papír vystřihnout.
Pod papír do dortových forem můžete nastříkat také trochu spreje, tuku na vaření. Ve výsledku se vám bude dort snáze vyndávat na talíř. Sprej však můžete při běžném vaření použít i jako náhradu pečicího papíru. Jídlo se tak na plochu nepřilepí.
Nyní už víte, jak vám pečicí papír usnadní práci v kuchyni, nezbývá nic jiného, než ho vyzkoušet v praxi. Dobrou chuť!
Zdroje: foodsguy.com, eatpallet.com