1. Dostatečné osvětlení

Nemáte-li k dispozici samostatnou místnost a zařizujete jen kout, pak se pokuste najít místo u okna. Denní světlo totiž nic nenahradí. V opačném případě zvolte dostatek světel. Vhodné jsou stojací a nástěnné lampy s možností nastavitelného ramene a stínítka.

2. V pohodlí u stolu

Minimální velikost pracovní desky je 75 x 60 cm. Tento rozměr vychází zcela logicky z rozměru formátu A4 (210 x 297 mm). Průchod za židlí by měl být minimálně 50 cm. Skleněné a kovové pracovní desky působí sice efektně, nicméně studí z nich ruce. Po několikahodinové činnosti vám začne být zima. Zvolte teplejší materiál, například dřevo.

Další inspiraci najdete zde:

3. Správné sezení

Volte výškově nastavitelný sedák, praktická je možnost nastavení i područek a nezbytná je volba výšky opěry zad. A to tak, aby část kolem bederní páteře byla v požadovaném místě, některé typy židlí umožňují i tvarovatelnost rádia toho místa. Pohodlí poskytuje píst, zajišťující měkký dosed.

4. Ach, ty kabely

Máte-li se v pracovně cítit příjemně, pak jednoznačně musíte zabezpečit ukrytí veškeré kabeláže. V případě budování nového místa je můžete vést pod podlahovou krytinou, skrýt je ovšem můžete i do lišty připevněné ke stěně, případně speciálních krků. Naštěstí i ony už jsou k dostání s poměrně slušným vzhledem.

Foto: Woodface, New Home Decor, Kevin Kelly Interiors, Next for Women