Co doporučují odborníci na interiéry?

Jestliže chcete, aby prostor vypadal opticky větší, použijte stejnou podlahovou krytinu v celé místnosti. „Nedělte podlahou kuchyni od jídelny nebo obývací části. Stejná podlahová krytina vám zajistí, že interiér bude vypadat propojenější a více sjednocený,“ doporučuje bytová designérka Ing. Iva Bastlová, DiS. Také se tím zbavíte různých přechodových lišt, které nejenže jsou nevzhledné, ale nejsou dobré ani na údržbu. V jejich spárách se postupně ukládají nečistoty, jež lze jen velmi špatně vyčistit.

Plovoucí vinylová podlaha Fatra WELL-click, dekor Borovice bílá – rustikal Plovoucí vinylová podlaha Fatra WELL-click, dekor borovice bílá – rustikal Autor: FATRAFLOOR

Jaký vybrat druh podlahy?

Vycházet musíte z požadavků na místo, které je nejvíce namáhané, tzn. prostor kolem kuchyňské linky a zádveří. Zde je nutné použít odolné materiály, které vydrží namáhání a dobře se čistí. U kuchyně a jídelny je také třeba přihlédnout k tvrdosti materiálu. Čím je podlaha tvrdší (například kámen nebo keramika), tím se snadněji rozbije upuštěná sklenice, šálek nebo jiný předmět, a na zemi je mnoho nebezpečných střepů.

Co tedy vychází jako optimální řešení? Jednoznačně lze hovořit o vinylové podlahovině, ať je položena jakýmkoli technologickým způsobem. Čím je však odolnější, tím je lepší. Za zmínku stojí rigidní vinylová podlaha WELL-click, která má vysokou odolnost a díky inovativnímu složení, kvalitnímu zámkovému spoji a tuhému jádru skvělou rozměrovou stabilitu. Protože má speciální celovinylovou strukturu, je podlaha voděodolná a vhodná i do koupelny.

Rigidní vinylová podlaha Fatra WELL-click, dekor Topol bílý Rigidní vinylová podlaha Fatra WELL-click, dekor topol bílý Autor: FATRAFLOOR

Jaký zvolit dekor?

U menších interiérů jsou ideální světlé dekory (například dub popelavý), které kromě propojení i opticky zesvětlí a zvětší prostor. To však neznamená, že se nehodí do prostorných interiérů. I tam budou světlé vypadat dobře. Jestli chcete, aby na podlaze nebylo vidět každé smítko, berte více strukturované (například borovice bílá - rustikal) a vyhněte se velmi tmavým odstínům. Usnadnit výběr vhodného dekoru do vašeho interiéru vám pomůže nový virtuální návrhář podlah. Můžete zde vybrat podlahu buď do předvolené místnosti, nebo si vyfotit svůj interiér, do kterého následně zvolíte preferovaný dekor.

Další informace najdete na webu českého výrobce podlah Fatra, a. s.