Stručný souhrn z článku:

  • Výroba domácího jablečného džusu je jednoduchá aktivita, kterou může zvládnout každý bez ohledu na kuchařské dovednosti.
  • Klíčovým prvním krokem je pečlivý výběr zralých a šťavnatých jablek různých odrůd, což přispívá k unikátní chuti džusu.
  • Postup zahrnuje nakrájení jablek, odstranění semínek, odšťavňování nebo vaření jablek, přecezení šťávy, a nakonec pasterizaci a konzervaci do sterilizovaných sklenic.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

Na začátek si řekněme jednu věc: domácí jablečný džus je zkrátka neodolatelný. Nejenže si užijete jeho přípravu, ale výsledek bude tak chutný, že se k němu budete vracet jako včela k medu. A nemusíte být ani zkušeným šéfkuchařem! Stačí pár základních surovin, trochu trpělivosti a můžete přivítat do svého domova nádech pravého podzimu.

Domácí výroba jablečného moštu? Podívejte se, jak to zvládnou tito malí chlapci!

Zdroj: Youtube

Prvním krokem je výběr těch správných jablek

Nejlepší džus vám zaručí šťavnaté a zralé plody, ideálně z vaší zahrady nebo od lokálního farmáře. Zkombinujte různé odrůdy pro dosažení unikátní chuti – sladké, nakyslé, aromatické? Na výběru opravdu záleží! Omyjte je a připravte si škrabku a odšťavňovač. Nemáte-li odšťavňovač, nic není ztraceno, stačí strpení a síla vašich rukou.

Nyní je čas na sekání

Jablka nakrájejte na čtvrtky a odstraňte semínka. Nebojte se ponechat slupku – ta obsahuje spoustu zdravých vláknin. Pokud používáte odšťavňovač, můžete se pustit do odšťavňování. Bez něj? Pak jablka nejprve rozvařte s trochou vody, dokud nezměknou, a poté je protlačte přes sítko nebo použijte šťouchadlo na brambory, abyste získali tu pravou jablečnou duši – šťávu.

Finální krok je o čistotě a konzervaci

Vaši čerstvě vymačkanou šťávu přecedíte přes jemné sítko nebo plátýnko, abyste odstranili všechny zbytky. Pak přijde na řadu pasterizace. Ohřejte džus těsně pod bod varu, naplňte předem připravené a sterilizované sklenice, uzavřete je a otočte dnem vzhůru, aby se vytvořilo vakuum. A voilà! Máte doma skvost, který si můžete užívat hned, nebo si ho schovejte na zimní večery.


Zdroj: zavarit.cz, spektrumzdravi.cz