Vánoce jsou obdobím lásky, pohody a sdílení. Je to také doba, kdy se snažíme najít ten nejlepší možný dárek pro naše nejbližší. Mnohdy však zjistíme, že čas letí neúprosně rychle, a my jsme zaneprázdněni každodenními povinnostmi. Jak tedy vytvořit originální dárky, které potěší a zároveň nezaberou příliš mnoho našeho času? Nebojte se, máme pro vás několik tipů, jak na to!

Tipy na vánoční dárky, které můžete vyrobit.

Zdroj: Youtube

Pro děti

Děti milují dárky plné překvapení a radosti. Zkuste letos místo klasických hraček sáhnout po něčem originálnějším. Co takhle vytvořit osobní kupónovou knížku plnou slibů na společné aktivity? Může obsahovat vše od "Dne plného hraní" až po "Výlet do zoo". Takový dárek nejen potěší, ale také posílí váš vztah s dítětem. Pokud máte doma malého umělce, můžete mu darovat vlastnoručně vyrobenou sadu na malování nebo modelování.

Zkuste darovat místo dětem charitě

Dar na charitu je skvělý způsob, jak naučit děti pomáhat druhým. Děti se tak učí, že je důležité být soucitný a zodpovědný za svět kolem sebe.

Jak vybrat správnou organizaci?

Při výběru organizace, které chcete darovat, je důležité zvážit následující faktory:

Jaké jsou cíle organizace a jak chce pomáhat? Také jsou důležité informace o tom, jak organizace pracuje a jak využívá vaše peníze?
S tíím souvisí finanční transparentnost organizace.

Jak darovat?

Dar na charitu můžete darovat několika způsoby:

  • Prostřednictvím finančního daru: Darovat můžete jednorázově nebo pravidelně.
  • Věnováním věcí: Darovat můžete oblečení, hračky, knihy nebo jiné věci, které jsou v dobrém stavu.
  • Věnováním času: Darovat můžete svůj čas dobrovolnictvím.

Jak dar vysvětlit dětem?

Při vysvětlování daru na charitu dětem je důležité být upřímný a otevřený. Vysvětlete jim, že darování je způsob, jak pomoci druhým, kteří to potřebují. Můžete jim také ukázat, jak organizace pracuje a jak vaše peníze pomohou.


Dar na charitu je skvělý způsob, jak naučit děti pomáhat druhým a dělat svět lepším místem.

Pro partnery

Dárek pro partnera by měl být něco zvláštního, co vystihuje váš vztah a společně prožité chvíle. Zkuste vytvořit sešit plný společných fotografií, lístků z koncertů, které jste spolu navštívili, nebo vzkazů a dopisů. Pokud je váš partner gurmán, můžete pro něj namíchat sadu domácího koření nebo olejů s bylinkami. Je to osobní, praktické a zaručeně to potěší.

Pro rodiče a prarodiče

Rodiče a prarodiče ocení dárky, které mají osobní hodnotu. Vytvořte pro ně třeba rodinný kalendář s fotografiemi všech členů rodiny a významnými daty, jako jsou narozeniny nebo výročí. Pokud mají rádi zahradničení, darujte jim sadu semínek oblíbených květin nebo bylinek s osobním vzkazem. Další možností je vytvoření audio nahrávky od všech členů rodiny, kde každý vyjádří svou lásku a popřeje prarodičům něco pěkného.

Zdroj: blesserhouse.com, thepioneerwoman.com, cosmopolitan.com