Základem domácího baru je v první řadě kvalitní alkohol. Pokud patříte mezi příznivce míchaných nápojů, nemělo by vám doma chybět pět základních alkoholových bází, které udávají základní ladění koktejlu – vodka, gin, tequila, rum a whisky. Fajnšmekři ocení i tzv. bitters – hořký likér z bylin, který se do koktejlů přidává po kapkách a dodává jim komplexní chuť. Další ingredience se pak odvíjejí od konkrétního druhu koktejlu, který chcete připravovat. Důležité je samozřejmě i náčiní, ale na rozdíl od profesionálních barmanů nebudete potřebovat žádnou velkou výbavu. V domácích podmínkách vám bude stačit jen několik pomůcek, s nimiž zvládnete připravit pestrou škálu koktejlů pro sebe i pro návštěvy.

Hledáte inspiraci? Ve videu najdete 10 skvělých receptů na osvěžující letní koktejly:

Zdroj: Youtube


Šejkr

Klasický a nejrozšířenější je šejkr celokovový, který se skládá z nádoby a víka, v němž je další otvor se sítkem pro jednodušší nalévání. Oblíbeným druhem je také šejkr americký neboli bostonský, který má kovovou a skleněnou část a také pružinu opatřenou sítkem. K dostání jsou i šejkry plastové, u nich však hrozí horší těsnění a vytékání nápoje během míchání. Vybrat si můžete také skleněný šejkr, počítejte však s vyšší hmotností a také rizikem rozbití.


Drtítko

Barmanské drtítko, šťouchadlo nebo také muddler vám pomůže s drcením pevných přísad. Klasickým příkladem jsou limetka, máta a cukr do mojita, zpracovat s ním můžete i další čerstvé ingredience, například maliny, borůvky, jahody nebo zázvor. Kvalitní produkt poznáte podle dobrého tvaru mačkací plošky a ergonomického zakřivení, díky němuž dobře padne do ruky. Nejčastěji se používají drtítka z nerezové slitiny či z kvalitního dřeva, k dispozici jsou i plastové varianty.


Míchací sklenice

Speciální míchací sklenice se zobáčkem ze silnostěnného skla nápoj správně nasměruje a ušetří případné ztráty. Vhodná je pro koktejly, které není potřeba připravovat v šejkru a přísady stačí jen promíchat lžičkou. Sem patří především nápoje obsahující jen alkoholické složky, například slavný Manhattan. Mícháním ve sklenici se přísady optimálně vychladí, ale příliš je nezředí, takže si zachovají plnou chuť.

Co se ještě může hodit?

Co se ještě může hodit?

  • odměrky na alkohol
  • dlouhá míchací lžička
  • sítko
  • kleště na led
  • nálevky na lahve
  • koktejlové sklenice

Zdroj: life4you.cz