Nikdy nevíte, jaká bude nadcházející zima. Ať přijdou kruté mrazy, kopce sněhu, nebo budou Vánoce na blátě, je potřeba vůz na toto období připravit. Mrkněte na následující video, ve kterém zjistíte nejzákladnější úkony, které potřebujete do zimy stihnout.

Zdroj: Youtube

Teď už budete vědět, co dělat

Je pro vás jízda v zimě výzva, nebo jste ostřílení řidiči, kteří jsou připraveni na kluzkou silnici? Jakákoliv neobvyklá situace vás může překvapit, proto věnujte následujícím doporučením dostatečnou pozornost.

Přezujte z letních pneumatik na zimní včas: díky speciálním směsím vás na vozovce udrží v nízkých teplotách i na ledu, a to zejména v místech s extrémními podmínkami.

Zkontrolujte hloubku dezénu: opotřebované pneumatiky neudrží stabilitu vašeho vozu na zimních silnicích. U zimních pneumatik je povolená minimální hloubka dezénu 4 mm pro auta do 3,5 tuny a 6 mm u větších aut.

Zkontrolujte autobaterii: i ona má svou omezenou životnost, a pokud není v dobrém stavu, může vás na cestách nechat. Pomůže vám tester baterií nebo odborníci v servisu.

Nalijte do ostřikovačů zimní směs: pokud vás na cestě zastihne sněhová bouře, nádrž plná nemrznoucí kapaliny je stěžejní pro bezpečnou jízdu. Nestane se vám, že vám sníh na skle zamrzne a vy budete muset jízdu přerušit.

Vyměňte stěrače za zimní: ty jsou totiž těžší a nepřilnou na skle jako běžné stěrače. A navíc guma zabraňuje, aby se vám na ni přilepil sníh a led.

Zimní bezpečnostní sadu mějte vždy s sebou: přibalte do auta zásoby a nářadí, přikrývku, lopatu, sůl i teplejší oblečení. V případu nouze vše oceníte dvojnásobně. Teď už víte, co dělat. Tak jezděte bezpečně a sledujte nás pro další tipy.

Zdroje: pneumatiky.cz, stouffvillehyundai.com, bridgestonetire.com