Dřevo se používá i v oblasti pro člověka zcela zásadní, v oblasti bydlení. Ať již pro výrobu nábytku nebo různých doplňků. Vždy však svým charakterem dovede pozvednout interiér a navodit tak příjemnou atmosféru. Může být jak symbolem luxusu a důrazu na kvalitu, tak i vyjádřením vztahu k přírodě a přírodním materiálům. Tento trend se plně uplatňuje i ve vybavení interiérů, které tvoří mnoho součástí včetně spínačů a zásuvek.

Právě pro souznění přírodního trendu s technikou uvedla společnost ABB na trh designovou řadu Time® Arbo s dřevěnými rámečky.

Rámečky mají jednoduchý tvar, který tak dává vyniknout barvě a kresbě dřeva a jsou vyráběny až 4násobné pro vodorovnou montáž a až 3násobné pro svislou montáž.

V nabídce jsou čtyři odstíny – přírodní buk, olše, třešeň a mahagon, přičemž povrchová úprava dřeva umožňuje bezpečné používání v elektroinstalaci s ohledem na normy o hořlavosti. Rámečky se kombinují s kryty v metalických barvách – starostříbrné, titanové a antracitové. Tato volba není náhodná. Barva spínačů a zásuvek se převážně ladí zejména s barvou zárubní, dveřního kování, spotřebičů v kuchyni apod.

Přístrojové vybavení řady Time® Arbo poskytuje širokou funkčnost celé elektroinstalace – od spínačů, zásuvek, přístrojů sdělovací techniky, přes stmívače pro ovládání osvětlení včetně dálkového a RF (radiofrekvenčního) ovládání, po žaluziové spínače pro rolety i žaluzie. Samozřejmostí jsou automatické snímače pohybu a termostaty pro ovládání vytápění. V designu Time® Arbo můžete také poslouchat rádio kdekoli v domě díky systému AudioWorld nebo si zrealizovat inteligentní systém elektroinstalace Ego-n®. Více o Time® Arbo a dalších výrobcích pro komfortní, účelnou a krásnou elektroinstalaci můžete nalézt na www.abb-epj.cz.

-ABB-