Nejen v tomto směru, ale i s ohledem na maximální funkčnost, boduje ekologická izolace s ECOSE Technology.

Ekologické dřevostavby Autor: Knauf Insulation Ekologické dřevostavbyAutor: Knauf Insulation

Pryč jsou doby, kdy panovaly pochybnosti o kvalitě dřevostaveb, o jejich životnosti, hluku uvnitř a požárnímu nebezpečí. Důkazů, že dřevostavba může přežít i zděný dům, dodnes najdeme nespočet. Ať už se jedná o roubenky v podhůří a na horách nebo dřevostavby ve městech, vždy záleží především na kvalitě provedení. Pokud se majitel o dřevostavbu navíc kvalitně stará, může být její životnost stejná jako u zděných staveb.

Zájemci o dřevostavbu dnes mají na výběr z několika typů konstrukcí. Mohou volit mezi prefabrikovanými dřevostavbami sendvičové konstrukce, případně si nechat dřevostavbu zhotovit podle projektu přímo na stavbě. Další specifický druh dřevostaveb tvoří roubenky.

Ekologická minerální izolace Autor: Knauf Insulation Ekologická minerální izolaceAutor: Knauf Insulation

Základ sendvičových konstrukcí, ať už prefabrikovaných nebo sestavených na stavbě, tvoří dřevěné hranoly a opláštění. To je tvořeno nejčastěji OSB deskami z vnějšku a sádrokartonovými deskami z vnitřní strany, prostor v konstrukci pak vyplňuje tepelná izolace. Izolační materiál se také lepí na vnější stěnu dřevostavby nebo je umístěn pod provětrávanou fasádou u difúzně otevřených konstrukcí.

Jako nejčastější typ izolace pro dřevostavby se dnes využívá skelná minerální vlna. Kombinuje v sobě oproti jiným materiálům několik výhod. Má výborné tepelně izolační vlastnosti, je nehořlavá, nepodléhá škůdcům a působí jako akustický tlumič.

Ekologický minerální izolace Knauf Insulation v konstrukci dřevostavby Autor: Knauf Insulation Ekologický minerální izolace Knauf Insulation v konstrukci dřevostavbyAutor: Knauf Insulation

V široké nabídce izolací je někdy těžké se zorientovat. Plně vyhovující parametry doložené certifikací CE nabízí izolace s ECOSE Technology od společnosti Knauf Insulation. Možná jste o ní už slyšeli. Jde o jedinou minerální izolaci na trhu, která neobsahuje formaldehyd, fenoly, akryláty a další látky ropného původu. Místo pryskyřice používá pojivo na rostlinné bázi a kombinuje tak vlastnosti minerální izolace a ryze přírodních materiálů. Jejím použitím zabezpečíte zdravé vnitřní prostředí v domě a zajistíte jeho všestrannou ochranu. Izolace s ECOSE Technology je i přes ekologické benefity k zakoupení za cenu srovnatelnou s běžnou izolací.

Seznamte se se ZDRAVOU IZOLACÍ S ECOSE TECHNOLOGY a možnostmi jejího zakoupení.