„Okna pro pasivní dům musejí splňovat celkovou hodnotu součinitele prostupu tepla za celé okno max. 0,8 W/m2K. Tato hodnota vychází z normy ČSN 73 0540-2. Celková hodnota je pak ovlivněna použitými profily a sklem,“ vysvětluje ing. Per Herynek, marketingový ředitel společnosti Schüco CZ, a pokračuje: „Společnost Schüco dlouhodobě vyvíjí hliníkové i plastové profily s nízkým součinitelem prostupu tepla, proto celá řada našich systémů je pro pasivní domy vhodná. Obecně to platí pro hliníkové řady od stavebních hloubek 75 mm, to jsou např. okenní systémy AWS 75.SI a AWS 90, či pro řadu plastových profilů Schüco LivIng Alu Inside.”

Schuco LivIng Alu Inside s Daemmung Schüco Living Alu Inside je plastový systém profilů bez ocelové výztuhy. Autor: schueco.com

Hliníkový okenní profil Schüco AWS 90.SI+ je designovým i tepelněizolačním řešením

Vůbec nejlepším reprezentantem vynikajících tepelněizolačních vlastností v oblasti hliníkových oken je profil Schüco AWS 90.SI+ (Super Insulated), který kromě čistého designu disponuje certifikátem potvrzujícím vhodnost pro pasivní domy. Hliník oproti PVC nabízí mnohem větší tuhost a konstrukční přesnost dosedávajících prvků. I handicap v podobě zvýšené tepelné vodivosti, která vedla k promrzání rámů v zimě, byl u hliníkových rámů dávno překonán.

Hliníkový okenní profil Schüco AWS 90.SI+ dosahuje hodnoty Uf od 0,71 W/(m²K) u stavební hloubky 90 mm, tedy tepelnou izolaci až na úrovni pasivního domu, a to zásluhou optimalizované izolační zóny s izolačními přepážkami vyplněnými pěnou. Možnost použití velké tloušťky skel umožňuje dosáhnout maximálních tepelných úspor. Schüco AWS 90 BS.SI+ se skrytým rámem křídla má pohledové šířky pouhých 77 mm.

Schüco AWS 90 SI plus s Nejlepším reprezentantem vynikajících tepelněizolačních vlastností v oblasti hliníkových oken je profil Schüco AWS 90.SI+ Autor: schueco.com

Certifikovaný plastový systém Schüco LivIng Alu Inside může vypadat jako hliníkové okno

Schüco LivIng Alu Inside je plastový systém profilů bez ocelové výztuhy, základ tvoří patentovaná technologie hliníkových spojovacích pásků, které jsou z nekonečného hliníkového pásu extrudovány do plastových profilů. Dodávají celé konstrukci stabilitu, která se pak prakticky rovná profilům s ocelovou výztuhou.

Schuco LivIng Alu Inside 3296a05 Certifikovaný plastový systém Schüco Living Alu Inside Autor: schueco.com

7komorová konstrukce profilu, vynechání ocelových výztuh a specifické umístění hliníkových pásků znamená, že okenní systém Schüco LivIng Alu Inside nemá žádné tepelné mosty. Toho je dosaženo zásluhou materiálu uvnitř profilového systému, vysoce jakostní hliníkové slitině, která díky svému leštěnému povrchu odráží cca 90 % tepelného záření. Systém středního těsnění se třemi stupni odvodu vody, optimální rozložení komor a další velkoobjemové izolační zóny pro umístění izolačních bloků Neopor® zajišťují dosažení vynikajících hodnot tepelné izolace (Uf v hodnotě 0,87 W/m²K). Požadavkům na pasivní dům pak podle testu Dr. Feista vyhovuje systém Schüco LivIng Alu Inside pomocí použití dalších bloků Neopor®, díky kterým dosahuje hodnoty dokonce Uf = 0,79 W/m²K.

  Schuco LivIng Alu Inside 3296a02 Schüco Living Alu Inside vyhovuje požadavkům na pasivní dům Autor: schueco.com