Zmiňovaných asi 40 tun českého ovoce a zeleniny nebude jen na koukání, můžete si je také koupit v pavilonu A olomouckého výstaviště. Ale předem si raději projděte celou výstavní plochu, protože si patrně odnesete i mnoho jiných radostí. Flora Olomouc – Hortikomplex proběhne od 29. září do neděle 2. října.

Další lákadla

  • Kromě desítek tun domácích výpěstků různých odrůd vás potěší i floristická výzdoba a gotická sakrální architektura, viz tip níže.
  • V rámci výstavy rovněž proběhnou Zahradnické trhy, kromě rostlin si tu lze doplnit svůj arzenál zahradnických a domácích potřeb (kutilové a zahradníci se mají na co těšit).
  • Počítejte i s představením členů sdružení pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin.
  • Součástí programu je také festival gastronomie a nápojů Olima. Těšte se i na cukráře Josefa Maršálka a herečku a moderátorku Terezu Bebarovou, kteří tu navíc představí svou novou knihu o pečení.
  • Součástí Olimy bude mezinárodní klání ovocných destilátů Flora košt, další souboj se týká nejlepších marmelád a nově i moštu.
  • Pobaví vás vtipně vydlabané dýně, zdraví prospěje prodejní včelařská výstava, počítá se i s venkovní expozicí domácích zvířat.

Voňavá nádhera navíc

Od prvního dne Hortikomplexu až do 14. října si můžete ještě prohlédnout květinové dekorace instalované v Husově sboru, kostele sv. Cyrila a Metoděje a v kostele Zvěstování Páně. Ve všech svatostáncích se chystají komentované prohlídky s floristy.

Detailní program najdete zde.

Zdroj: flora-ol.cz