Stručný souhrn z článku:

  • V zimě je třeba pečlivě dbát na péči o psa, aby mu nebyla zima a nepřišel o pohodlí venku.
  • Doporučuje se zkracovat procházky a volit psí oblečení, pokud teploty klesnou pod 8 stupňů Celsia.
  • Ochrana psích tlapek je rovněž důležitá, a může se dosáhnout pravidelným mazáním vazelínou a teplým oplachováním po procházce.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

Většina psů miluje dovádění ve sněhu. Psi jsou totiž vůči nízkým teplotám dobře vyzbrojeni. Přesto zima představuje pro naše čtyřnohé přátele určité výzvy. Jak poznáte, kdy je psovi zima, co dělat, když pes žere sníh, a jak je to celkově s péčí o psa, když je venku mráz? Zde pro vás máme několik tipů.

Venčení psa v zimě

Místo dlouhých a intenzivních procházek volte raději častější a kratší procházky. Pokud jsou venku teploty pod bodem mrazu, nedoporučujeme několikahodinové dovádění. Mohlo by to vést k podchlazení psa. Nezapomeňte také na psí oblečení. Obecně se doporučuje u psů, kteří jinak žijí přímo v domácnosti, volit psí oblečení, pokud venkovní teplota klesne zhruba pod 8 stupňů Celsia.

Zdroj: Youtube

Péče o psí tlapky v zimě

Ochrana psích tlapek v zimě je důležitá. Zvlášť pokud se tlapky dostávají do styku s posypovou solí, která může psí tlapky nepříjemně popálit. V rámci zimní péče o psí tlapky je můžete pravidelně mazat vazelínou, tukem či speciálními krémy na tlapky. Díky tomu se na tlapkách vytvoří ochranná tuková vrstva, která zabrání vniknutí soli a následně popraskání tlapek. Pro ještě lepší ochranu po každé procházce umyjte tlapky teplou vodou, aby posypová sůl nemohla dál poškozovat citlivé tlapky.

Kdy je psovi zima

Stejně jako lidi, i pes se začne třást zimou. K podchlazení psa může dojít, když jeho tělesná teplota klesne pod 35 stupňů Celsia. Pokud by teplota klesla pod 33 stupňů, může být pes ohrožen na životě.

Dokud má pes venku dostatek pohybu, není mu zima. Jsou ale i tací psi, jejichž srst neposkytuje dostatečnou ochranu před mrazivou teplotou. Aby tito psi nemrzli nebo aby nenastydli, doporučujeme opatřit jim teplý psí obleček.

Tato psí plemena nesnáší zimu:

Chrt

Basset hound

Německá doga

Jorkšírský teriér

Jezevčík

Čivava

Francouzský buldoček

Mops

Bostonský teriér

Basenji

Peruánský naháč

Čínský chocholatý pes

Dobrman

Zdroj: ireceptar.cz, hobby.instory.cz, dogsie.cz