Půdní schody umožňují snadný a bezpečný vstup na půdu bez nutnosti pořízení nákladných stacionárních schodů, které zabírají spoustu místa. Půdní schody splňují všechny technické požadavky a bezpečnostní normy, a zajišťují maximální komfort při používání.

FAKRO - Protipožární kovové schody LMF 60 FAKRO - Protipožární kovové schody LMF 60 Autor: www.fakro.cz

V nabídce jsou dostupné skládací schody s dřevěným nebo kovovým žebříkem, a také stahovací modely. Všechny druhy půdních schodů FAKRO nepotřebují při rozložení žebříku mnoho prostoru, a po složení se „schovají“ ve stropě. Takto šetří místo v místnosti, ve které jsou namontovány.

FAKRO - Skládání stahovacích kovových půdních schodů LST FAKRO - Skládání stahovacích kovových půdních schodů LST Autor: www.fakro.cz

Inovativní řešení použitá ve schodech přináší významný komfort při používání. Řádná konstrukce mechanismu odlehčujícího poklop, a u některých typů také žebřík, usnadňuje manipulaci s nimi.

Půdní schody FAKRO výrazně ovlivňují úsporu tepelné energie v domě. Kromě energeticky úsporných jsou dostupné také termoizolační půdní schody, které jsou obzvláště vhodné pro nízkoenergetické a pasivní stavby. Nabídka zahrnuje také speciální protipožární schody s požární odolností 60-120 minut (v závislosti na modelu).

FAKRO - Super termoizolační schody LWT FAKRO - Super termoizolační schody LWT Autor: www.fakro.cz

Mezi oblíbené modely patří např. super termoizolační schody LWT.

FAKRO - Super termoizolační schody LWT složené FAKRO - Super termoizolační schody LWT složené Autor: www.fakro.cz

Super termoizolační půdní schody LWT Thermo (součinitel prostupu tepla schodů U=0,51 W/m2K) jsou vhodné k využití v energeticky úsporných stavbách. Jsou vybaveny dřevěným skládacím žebříkem a poklopem s tloušťkou 8 cm (tloušťka termoizolace 7,4 cm). Díky vynikajícím parametrům mají značný vliv na úsporu tepelné energie v budově. Ideální do míst, kde je velký teplotní rozdíl mezi obytným podkrovím a nevytápěnou půdou.

Montáž půdních schodů je velmi rychlá a jednoduchá. Montážní systém umožňuje snadnou montáž ve dvou osobách a přizpůsobení délky žebříku výšce místnosti. Schody jsou zákazníkovi dodávány kompletně smontované a nevyžadují žádné další předmontážní činnosti.

Pro zvětšení pohodlí používání a urychlení montáže je k půdním schodům FAKRO dostupné příslušenství, např. krycí lišty, dodatečné stupně, bezpečnostní zábradlí, madla nebo také izolační a montážní sady.