Rakovnická radnice uvažuje o výstavbě bytů nebo rodinných domů v lokalitě Na Průhonu. Více než 4000 metrů čtverečních velkou parcelu město nyní pronajímá jen pro zemědělskou činnost, přestože je v územním plánu původně určena pro bytovou výstavbu. Radnice proto vypsala architektonickou soutěž na možné využití celého pozemku.

"Zatím jsme měli na stole v podstatě tři varianty: buď by tam mohly být tři bytové domy po čtyřech bytech, nebo šest jednodušších řadových domků, případně naopak pět atriových domů pro náročnější zájemce," řekl rakovnický starosta Zdeněk Nejdl. Upozornil však, že město se na případné výstavbě rozhodně nebude finančně podílet.

Parcelu tak pravděpodobně získá soukromý majitel, který by bytovou výstavbu zajistil a hlavně zaplatil. Město by k pozemku možná přivedlo inženýrské sítě, podobně jako například radnice v Mělníku, kde uvažují o podobné výstavbě bytů. "Chceme dát lidem na vědomí, že tato možnost existuje a budeme čekat na jejich podněty a nabídky," dodal Nejdl. -čtk-