Prevence je základ

Snad vůbec nejjednodušším řešením je předcházet situacím, které ke vzniku puchýřů vedou. Často se stává, že si nové neozkoušené boty vezmeme v den, kdy víme, že se domů dostaneme až večer. Pokud víte, že celý den strávíte na nohách bez možnosti se přezout, berte s sebou pohodlné boty, které se vám již dříve osvědčily.

Pokud ale chcete všem ukázat váš nový pár bot, je dobré vzít si do kabelky či batohu náhradní a kvalitní ponožky.

Jak puchýř ošetřit?

Pokud se vám na patě puchýř přece jen objeví, máte hned několik možností, jak se jej zbavit.

Jednou z variant je nechat puchýř puchýřem a nevšímat si ho. Zvlášť pokud jde jen o nějaký menší, nepotrvá dlouho než se sám zahojí.

Druhou možností je poraněné místo ošetřit náplastí. Ty dnes koupíte úplně všude. Jak na internetu, tak v různých lékárnách, drogeriích, ale také v supermarketech.

Nikdy u puchýřů neodstraňujte kůži. Jak se rána začne hojit, stará kůže odpadne.

Babské rady na závěr

Pata je součástí vašeho těla jako každá jiná část. Puchýř je projevem podrážděné kůže. Jeho zahojení tak můžete vedle různých mastí podpořit přírodními látkami, jako je jablečný ocet, aloe vera či ricinový olej. Aloe vera stačí na puchýř kápnout.

Zato ricinový olej i jablečný ocet se používají jako obklad. Ten tak v jedné z tekutin vymáchejte a poté obklad přes noc nechte působit na puchýř. Měl by přispět ke změkčení pokožky kolem vzniklého puchýře.

Zdroje:

ireceptar.cz

drmax.cz