Když listí tančí ve větru a dny se krátí, naše touha po pohodě a teple nás neodvratitelně vede k pokladům našich kuchyní. Právě v tomto čase se šálky naplněné voňavým čajem nebo lahodnou kávou stávají našimi nejlepšími přáteli. Připravte si lžičku, hrnek a otevřené srdce pro kulinářské dobrodružství, při kterém využijeme to nejlepší, co nám podzim nabízí.

Jak na podzimní spice latté?

Zdroj: Youtube

Začneme kávou, která je pro mnohé z nás ranním rituálem, ale

S příchodem podzimu ji můžeme transformovat na opravdový elixír pohody. Jemný espresso shot potěší i sám, ale co teprve když jej obohatíme o podzimní koření? Představte si kávu se skořicí, hřebíčkem, kardamomem nebo dokonce malou špetkou muškátového oříšku. Toto koření nejenže posiluje chuť kávy, ale také podporuje naše zdraví a dodává energii na celý chladný den.

Na druhou stranu, pro milovníky čaje tu máme řadu receptů, které vás zahřejí až na kost

Zelený čaj může být výborným základem, ale když do něj přidáme čerstvé šťávy, například jablko nebo hrušku, a posypeme špetkou skořice nebo zázvoru, získáme nápoj, který potěší nejen naše smysly, ale také náš imunitní systém.

Pro intenzivnější zážitek můžeme experimentovat s přidáním anýzu, badyánu nebo čerstvé vanilky, a dotvořit tak skutečný podzimní nápoj pro naše chladné večery.

Dýně není jen pro Halloween!

Nepřehlédněme ani skutečné milovníky podzimu, kteří si chtějí užívat sezónní příchutě naplno. Dýňové latté může být vaším podzimním bestsellerem. Se správným mixem dýňového pyré, javorového sirupu a špetky podzimního koření, které vše krásně spojí, připravíte nápoj, jenž je pravým ztělesněním podzimu v šálku.

Stejně tak sypaný čaj obohacený o sušené plody, jako jsou šípky nebo jeřabiny, může vytvořit bohatý a hluboký chuťový profil, který je jak lahodný, tak posilující.

Zdroj: bonami.cz, magazin.recepty.cz