Zadání majitele bylo jasné. Vytvořit byt tak, aby byl funkční jak v dobách, kdy je v něm sám, tak i v týdnech, kdy tam má děti. Otec jim chtěl dát pocit soukromí a bezpečí, zároveň zvýšit funkčnost některých částí. Rozdělil tak požadavky do několika skupin:

- Vytvoření intimních zón a jasné rozdělení na soukromé ložnice.

- Zlepšení funkčnosti kuchyně.

- Vytvoření dvou proporcionálních koupelen – jedna pro majitele, druhá pro děti.

- Zajištění bezbariérového přístupu pro všechny členy domácnosti.

- Vytvoření prostoru pro setkávání s přáteli, pořádání večírků apod.

Haussmann na scéně

Aby tohle nebylo tak jednoduché, je dům typickým haussmanovským produktem Paříže. Baron Hausssmann je architekt, urbanista a prefekt, který stál za rozsáhlou přestavbou Paříže. Typické jsou jeho široké bulváry, mondénní domy a geometrické uspořádání ulic. V jednom z domů je i tento byt a je těžké podobný styl konfrontovat s moderními požadavky.

Studio NAME architecture dostalo tohle všechno za úkol. Udělat výbuch a totální přestavbu prostě nešlo. Bylo nutné nechat haussmannovský styl. A tak přestavba byla spíš chirurgickým zákrokem. Jednotlivé místnosti měly upravené velikosti, aby byla zajištěna maximální funkčnost. Pak bylo zapotřebí obejít omezení prostoru jinak velmi malé kuchyně. A tak vzniklo funkční uspořádání pracovní desky, které funguje i jako jídelní zóna. Tím se vlastně zdvojnásobuje prostor.

Implementací moderního, na míru vyrobeného nábytku a dělicích příček pak vzniklo funkční a hravé prostředí.