Studio Razavi Architecture dostalo zakázku od mladého vědce, který žije sám ve francouzském Lyonu. Jeho byt ovšem není žádný panelák, ale je součástí nádherného domu ze 17. století. Vysokánské stropy, nadrozměrné trámy, dva masivní kamenné krby, obloukové dveře… To všechno chtěli architekti zachovat, vytáhnout a zdůraznit, ale přitom se nevyhýbat modernímu stylu.

Barva a styl

Předpokládáme, že u nás by takové modernistické výrazy nebyly památkovým úřadem povoleny, ale ve Francii prošly. Architekti se tak soustředili na to, aby jednoduchou, ale výraznou paletou barev zdůraznili detaily a efekty interiéru. Moderní omítky pak byly nahrazeny hrubými, záměrně nedokonalými, které se k historickému interiéru hodí víc. Oblouky, které v domě jsou zastoupeny víc než v malém množství, byly naopak ještě záměrně vytaženy a rozmnoženy, takže se z nich stal stěžejní prvek designu. Ten byl následně podtržen barevným zelenomodrým spektrem.

Pozornost na sebe strhává nádherný strop, ale aby nevypadaly pokoje příliš „krabicovitě“, je dřevěná podlaha více světlejší.

  • Autor: Studio Razavi Architecture
  • Lokace: Lyon, Francie
  • Podlahová plocha: 80 m2
  • Foto: Simone Bossi

Čtěte také

DJ Calvin Harris prodává svůj dům v Beverly Hills za půl miliardy korun

Čtěte také

Deset ložnic a dvanáct koupelen za půl miliardy korun