střešní krytina RuukkiPrvním předpokladem spokojeného a kvalitního bydlení je kvalitní střešní krytina. Pokud vám zatéká do střechy a máte hrůzu z případné zimní sněhové nadílky, nevěšte hlavu. Vězte, že se můžete vyhnout nelehkému shánění kvalitních řemeslníků, astronomickým výdajům i dlouhodobému omezení provozu ve vašem domě. Díky moderním střešním krytinám a materiálům bude případná rekonstrukce vaší střechy jednodušší, než si dokážete představit.

V současné době se většina majitelů domu snaží maximálně zužitkovat všechny prostory. Většina podstřešních prostor se využívá k bydlení, a ne ke skladování nepotřebných věcí jako za starých dob. Z toho důvodu je většina střech zaizolována, což sice zabraňuje úniku tepelné energie, ale zároveň jsou kladeny mnohem vyšší nároky na hydroizolační schopnosti střešní krytiny. Jakékoliv zatékání do střechy je naprosto nežádoucí. Může dojít k navlhnutí izolace, která však nemá možnost vyschnout, a dochází k trouchnivění krovů, které může způsobit vážné poškození statiky domu. Dobrá a naprosto spolehlivá střešní krytina se stává zásadním předpokladem spokojeného bydlení a bezpečnosti vašeho domu.

Zvolte tu lehčí variantu

střešní krytina RuukkiZajímavé řešení nejen při stavbě nových, ale i při rekonstrukci dožitých střech nabízí finská značka Ruukki, výrobce lehkých plechových střešních krytin. Jeden metr čtvereční této krytiny je až 10x lehčí než běžná pálená taška. Díky tomu je manipulace s materiálem přímo na stavbě velmi snadná. Zároveň se vyhnete výměně starého krovu, který se při volbě běžných těžkých krytin musí často nahradit. Tím si ušetříte starosti s hledáním kvalitních tesařů a ušetříte čas vynaložený na stavbu a nemalé finanční náklady. Je-li váš dům navíc situován v horské oblasti, kde se každoročně potýkáte s bohatou sněhovou nadílkou, je lehká plechová krytina nezbytností.

Kvalitní materiál na prvním místě

Krytiny Ruukki se vyrábějí z kvalitní finské oceli a dodávají se v několika povrchových úpravách, které garantují nebývalou životnost výrobků. Ta je doložena také zárukou, která se pohybuje mezi 30 až 50 lety, což je na našem trhu naprosté unikum. Takovou garanci si společnost Ruukki může s lehkým svědomím dovolit zejména proto, že její krytiny jsou dlouhodobě testovány v drsných atmosférických podmínkách na skandinávském trhu a jejich skutečná životnost je ještě podstatně vyšší.

Střecha na míru

střešní krytina RuukkiPřekvapivým faktorem je i při velkých možnostech individuálního výběru krytiny rychlost dodání a realizace stavby střechy. Dalším pozitivem jsou služby, které Ruukki nabízí. Samotný nákup můžete provést z pohodlí svého domu na stránkách www.ruukkistrechy.cz.

Jednoduchým a zábavným způsobem si navrhnete vaši vysněnou střechu. Cílem je seznámit se zejména s vizuálními parametry jednotlivých profilů. Pak si vyberete povrchovou úpravu. Na výběr máte od základní povrchové úpravy Polyester nebo odolnější matnější variantu Polyester Matt po nejluxusnější volbu pro zastřešení Pural Matt s garancí 50 let.

Poté se přesunete do sekce „zaměřte si střechu“, kde vyplníte podrobnosti o tvaru a rozměrech vaší střechy, upřesníte dříve vybraný typ, povrchovou úpravu a barvu krytiny i všech doplňků a okapů. Systém vám automaticky přepošle dokument k archivaci a následně vás s konkrétní nabídkou zkontaktují specialisté společnosti Ruukki. Do deseti pracovních dnů vám Ruukki doveze střechu vyrobenou přesně na míru. Pak už je jen na vás, využijete-li proškolených pokrývačů doporučených firmou Ruukki, nebo si položíte střechu svépomocí.

-Ruukki-