Nečekejte, až budete mít zaslouženou dovolenou. Stačí, když se objeví volný víkend nebo aspoň pár hodin. Houpat se přece můžete kdykoliv. Budete se divit, co s vámi udělá pár minut relaxace a pár centimetrů změněné polohy.
Ostatně, "houpáme" se přece celý život:
Proč to zkusit
Houpání pro dospělé není o výkonu, opravdu stačí vychýlení těla asi o 15 centimetrů tam a zpět, abyste se dostali do stavu blaženosti. Více o benefitech houpání si přečtěte tady. Ale i bez nich je jasné, že houpání nám svědčí. Tak až budete dětem nebo vnukům kupovat houpací radost, myslete i na sebe, vy ji totiž na rozdíl od ratolestí skutečně potřebujete.
V bytě bez balkonu
I do garsonky se vejde houpací síť; když ji nebudete používat, stačí ji sejmout ze závěsných háků a odložit stranou. Máte o něco více místa? Využijte závěsné křeslo či lehátko. Nás v redakci baví produkty české designérky Lindy Vrňákové, která vychytala díru na trhu a do svých houpaček přidala fyzioterapeutické míčky.
Židli, nebo raději křeslo?
Perfektní řešení představují i houpací křesla a židle. A že jich je. Kromě klasických „tonek“, které doma mívali naši dědové, se prodává celá řada vychytaných moderních „houpaček“. Najdete i takové, jež půjdou do páru s křesly bez houpání, u některých si lze ještě vybrat výšku zádové opěrky, případně područky. A když na to přijde, houpat se můžete také na kancelářské židli, bude-li vybavená houpací mechanikou.
Na vzduchu
Velké zahradní houpačky můžou být nahoře bez, nebo disponovat stříškou. Některé se dokonce dají proměnit v zahradní postel či lehátko. Aby vás neobtěžoval hmyz, přidejte moskytiéru. Houpačky pro jednoho jsou podobně jako v interiéru řešené dvěma způsoby. Buď se zaháknou do pevné kostry, nebo je lze zavěsit, v tomto případě ideálně na strom. To už je relax na druhou, houpání mezi stromy nemá konkurenci.
Zdroj: countryliving.com