Retro je velmi populární už nějaký ten čas a zájem o něj stále stoupá. V novém muzeu v pražském obchodním domě Kotva, který je díky svému vzniku v 70. letech rovněž retro, uvidíte přibližně 12 tisíc zajímavých předmětů, rozmístěných na ploše více než 2000 metrů čtverečních. Muzeum plánuje otevření ve druhé polovině května.

Bydlení, design i odvrácená tvář doby

Muzeum nebude jen přehlídkou designu, jeho snahou je rovněž ukázat, jak se v 70. a 80. letech minulého století u nás žilo. Díky tomu se jeho návštěva vlastně stane i nenásilným edukativním zážitkem.
Prostor se člení do několika základních okruhů. První se má věnovat replikám bytů s originálními předměty, druhý se zaměří na odívání a výrobní družstva, zejména nábytkářská (říká vám něco UP Rousínov, Dřevotvar v Jablonném nad Orlicí nebo Hikor Písek?). Třetí okruh se soustředí na připomenutí běžného života, kdežto ve čtvrtém půjde o design, od elektroniky až po hračky. A poslední část všem připomene politiku tehdejší doby.

Kempování jako jedna z možností, jak smysluplně trávit volný čas Autor: Retro muzeum Praha

Kdo chce, může muzeum podpořit

Za vznikem muzea stojí spolek Ar Salon S, který na podporu dokončení celého projektu spouští sbírku zde. Kdo chce, může přispět a jako odměnu získat například populární hračku Husákových dětí. A teď už vás jen necháme hádat, která to vlastně byla.

Zdroj: Retromuzeumpraha.cz

Čtěte také

Pohádková přehrada Les Království

Čtěte také

Buďte za vodou. Tahle vodní díla byste měli vidět na vlastní oči