Výstava žijící legendy knižní ilustrace a animovaného filmu má přitažlivý název: Jiří Šalamoun: Kdo neviděl, neuvěří, to mně věřte! Navíc je situovaná do krásného prostředí pražského Musea Kampa, kam můžete přijít až do 31. října.

Přestože značná část expozice se věnuje Maxipsu Fíkovi, na výstavě je k vidění i mnoho dalších ukázek autorovy tvorby, kterou mapuje od 60. let 20. století. Jiří Šalamoun byl výtvarníkem také jiných animovaných filmů, autorem mnoha plakátů či litografií a zejména pak knižním ilustrátorem a grafikem. Řekli byste, že se v jeho tvorbě často objevuje kriminální žánr, tajemno a magie? Z mnoha knih, které upravil a vyšperkoval svými kresbami, jmenujme například Hobita J. R. R. Tolkiena, Pohřební písně J. J. Ryby či Vraždy v ulici Morgue E. A. Poea. Na výstavě budete mít možnost sledovat celý tvůrčí proces, od prvních návrhů až po hotový film nebo knihu.
Zapište si do diáře: Na středu 29. září od 18.00 hodin se plánuje přednáška Animovaný film v 70. a 80. letech, na čtvrtek 21. října ve stejnou dobu Filmový večer ve výstavě Jiřího Šalamouna – projekce animovaných filmů současných tvůrců. Místo si předem rezervujte na mailu rezervace@museumkampa.cz.