Proč používat tělový peeling? Odstraníte odumřelé kožní buňky, podpoříte regeneraci pokožky, lépe se pak vstřebají tělová mléka či krémy. Kůže se navíc vyčistí, prokrví a vyhladí. Abyste však věděli, co skutečně používáte, nejlepší je DIY peeling. Budete ho mít hotový za pár minut.

Spoustu dalších DIY návodů, třeba i na sprchový olej, najdete v tomto videu:

Zdroj: Youtube

Co tvoří základ

Základem domácího peelingu je cukr nebo sůl, vyberte si. Chcete-li pokožku nejen „obrousit“, ale také jí dodat výživu, použijte raději sůl. Například epsomskou, himálajskou nebo sůl z Mrtvého či jiného moře, obsahují více minerálů. A podporují detoxikaci, odvádění nečistot z těla.

Co tvoří pojidlo

Sůl musí v něčem „zakotvit“, pojivo solných krystalek představují tuky, nejčastěji se používá kokosový olej. Pokožka ho má ráda, ostatně používá se i samostatně. Také se snadno míchá s některým esenciálním olejem.

Nebo zkuste jiný tuk či jejich kombinaci, je to na vás. Ke kokosáku lze přidat olivový či arganový olej, bambucké máslo…

Něco navíc

Pár kapek esenciálního oleje představuje hlavní vonnou složku, používejte jen čistě přírodní. A poslední součástí peelingu jsou sušené byliny či koření, v našem případě jde o lístky růží.

Jdeme na to

Na tělový peeling stačí poměr základních surovin 1 : 1, tedy 1 šálek soli a 1 šálek kokosového oleje. Kdyby vám však výsledná drsnost vadila, přidejte více oleje. Promíchejte. Do směsi ještě dejte asi 20 kapek přírodního esenciálního oleje, vůni podle vašich preferencí.

Může to být méně či více, nebo ani kapka, to je na vás. A na závěr přisypte hrst usušených růžových lístků nebo tolik, kolik jich z darované kytice máte. Dobře promíchejte a směs uchovávejte ve skleněné nádobě s uzávěrem.

Zdroj: healthline.com