Na rychlý bramborový salát budeme potřebovat 4 středně velké oloupané brambory, asi 150 g oloupaného celeru, 1 jablko, 1 větší oloupanou karotku, 100 g sterilovaných okurek, 1 malou červenou cibuli, 1,5 dl zakysané smetany, 1 lžíci majonézy, 1 lžíci celozrnné hořčice, trochu citronové šťávy, 1 lžičku čerstvě mletého pepře, sůl.

Syrové oloupané brambory, karotku a celer nakrájíme na kostičky. V hluboké pánvi nebo kastrolu přivedeme k varu vodu, osolíme ji, nasypeme do ní karotku a celer a uvaříme je do poloměkka. Přidáme brambory a vaříme tak, aby zůstaly pevné. Směs scedíme, zeleninu nasypeme v co nejnižší vrstvě na plech a necháme vychladnout.

Mezitím omyté a jádřince zbavené jablko, sterilované okurky a oloupanou červenou cibuli nakrájíme na kostičky. V míse rozmícháme majonézu se smetanou, solí a pepřem. Přidáme celozrnnou hořčici a trochu citronové šťávy a zálivku znovu dobře rozmícháme.

Vychladlé brambory s karotkou a celerem nasypeme do mísy se zálivkou. Přidáme nakrájené okurky, jablko a cibuli a vše opatrně promícháme. Salát podle chuti přisolíme a necháme uležet v chladu.

Na večeři už bude salát takový, jaký má být.

SMS předplatné časopisu Kuchyne.cz Autor: Kuchyne.cz Autor: Kuchyne.cz