I když vývar v běžné domácnosti nepotřebujete každý den, občas se ho trochu hodí. A je zbytečné kvůli němu vždy běžet do obchodu, když si jej můžete připravit z toho, co už dávno máte doma. Využijte k tomu zbytky, které se vám hromadí v kuchyni.

Do mrazáku dejte dva uzavíratelné pytlíky. Do jednoho sbírejte zbytky zeleniny, do druhého odřezky z masa a kosti. Jakmile budete potřebovat vývar, můžete vzít zeleninový základ (nebo i maso), zalít vodou a pár hodin vařit. Výsledkem bude výtečný vývar, který získáte zadarmo.

Zeleninový vývar Zeleninový vývar Autor: shutterstock.com

Co můžete použít do vývaru?

Zelenina:

Ze zeleniny můžete použít odřezky a slupky z mrkve, petržele, celeru, cibule. Stonky bylinek, nožičky z hub, odřezky z paprik, zelenou část pórku, skrojky rajčat, stonky kadeřávku a mangoldu. Vhodná není růžičková kapusta, květák, zelí, tuřín a bramborové slupky.

Maso:

Použijte různé odřezky masa – drůbeží, vepřové nebo hovězí. Dále pak kosti, kůži ze slaniny (ideální do uzené polévky), ale i kůrky z tvrdých sýrů, jako je třeba parmazán. Nikdy nemrazte maso, které už má to nejlepší za sebou.

Čtěte také

Mrazuvzdorné bylinky

Čtěte také

Bylinky, které vydrží i pod sněhem

Jak připravit ideální vývar ze zbytků?

Potřebujete zeleninový vývar? Pak přendejte zmražené zbytky do hrnce, zalijte studenou vodou a přidejte koření – bobkový list, celý pepř, trochu soli, pepře a nového koření. Vše přiveďte k varu. Táhněte pod pokličkou několik hodin na mírném plamenu. Poté jej slijte přes sítko. Vývar používejte do omáček, do rýžových pokrmů a podobně.

Pokud chcete do vývaru přidat kosti a maso, můžete je nejprve předpéct. Takový vývar je vhodný do guláše či omáčky.

Zdroj: vareni.cz, recepty.cz