Kdy začít sekat trávu na jaře?

S prvním jarním sekáním trávníku je vhodné začínat na konci dubna (začátku května), kdy má trávník minimálně 10 cm. Ideální je odstranit asi jednu třetinu délky, to je zhruba 7 cm – tři centimetry odstraníte. Pokud chcete, aby byl trávník kratší než 7 cm, proveďte i druhé sekání, cca 3 dny po prvním sekání. Když budete v průběhu jara sekat pravidelně, bude růst trávníku pomalejší, navíc dojde k zahuštění drnů.

Sekání trávy na zahradě Sekání trávy na zahradě Autor: shutterstock.com

Kdy je vhodné sekat trávník?

Pokud žijete v nížinách, můžete sekat už koncem dubna, ve vyšších polohách o něco později. Zatímco louku vám postačí posekat třikrát do roka, krátké anglické trávníky se mohou sekat klidně i jednou týdně. Do sekání trávy se pouštějte ve chvíli, kdy je tráva suchá. Sekáním mokré trávy může dojít k jejímu vytrhávání – a to nikdo nechce. Trávu nesekejte po dešti, v horku, ale ani za přímého slunce.

Jak na sekání trávníku?

Mladší trávníky můžete zkracovat kosou, která nevytrhá mladé a ještě nedostatečně zakořeněné rostlinky. Pokud použijete sekačku, dbejte na to, aby byla dokonale ostrá, řez by měl být hladký. Směr sekání střídejte. Vždy odstraňujte asi třetinu délky stébla.

Čtěte také

Kustovnice čínská

Čtěte také

Jak pěstovat kustovnici čínskou neboli goji

Co dělat s posekanou trávou?

Nejvhodnější je trávu uložit na kompost, zde by ale neměla být v tlusté vrstvě, jinak dojde k jejímu plesnivění. I proto ji prokládejte zeminou.

Zdroj: drevostavitel.cz, ireceptar.cz