Algarrobos House je zajímavý hned ze dvou důvodů. Prvním z nich je doslova dech beroucí výhled. Dům se totiž tyčí nad nádherným údolím, které je v dálce panoramaticky ohraničeno jihoamerickými horami.

ČTĚTE TAKÉ:

Druhý důvod, proč nás tato architektonická perlička zaujala, je jedinečná konstrukce domu, jejímž hlavním cílem je v dobrém smyslu vytěžit z neskutečného výhledu do okolí co nejvíce i v interiéru.

Výhled k nezaplacení

Ekvádorský dům s neskutečným výhledem 1 Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj

Proto se tandem architektů rozhodl rodinné sídlo vystavět na neobvyklé konstrukci, která se skládá z osmi masivních osmnáct metrů dlouhých ocelových nosníků, které částečně zasahují až do volného prostoru nad samotným údolím. Díky tomu může být jedna z částí domu předsunuta natolik, aby majitelům poskytla úchvatný výhled prostřednictvím obřích skleněných ploch.

Ekvádorský dům s neskutečným výhledem 7 Autor: Oficiální zdroj Autor: Oficiální zdroj

Tento rodinný dům se rozkládá na celkem 833 metrech čtverečních, přičemž samotná obytná plocha čítá 338 metrů čtverečních. Interiéry jsou vzdušné a hojně otevřené. Z materiálů se zde kromě již zmíněných ocelových nosníků můžeme ve větší míře setkat také s betonem, sklem a dřevem.