Toilet Bike Neo. Tak se jmenuje tahle věc na kolech. Člověk by řekl, že jde o jakýsi vtip – tříkolka s nasazeným záchodem. Jenže pozor! Motocykl postavila japonská společnost Toto a je to skutečně funkční prototyp motocyklu jezdící na zplynované exkrementy! (titulní foto)


Známý japonský architekt Shigeru Ban postavil v Tokiu veřejné záchodky. Vypadají zajímavě, barevně, jen mají takovou malou nectnost – jsou skleněné. Takže veřejné záchodky jsou možná až moc veřejné. Jít na záchod v průhledné skleněné skříni asi nikdo nechce. Ale návštěvníci se nemusí bát. Po zamknutí dveří stěny zmatní a není skrz ně vidět.


Pokud pojedete do Japonska, nezapomeňte se podívat na skokanské můstky Madarao Kogen. Skokanské můstky tu vládnou všemu. I toaletám v restauraci Heidi. Krásný panoramatický výhled ze skokanského můstku tak může mít každý, ne jen skutečný skokan na lyžích.


Tyto zuby nejsou ničím výjimečným. Dokonce je můžete koupit přes internet a snadno je na svůj bidet přidělat.


Tohle nevypadá až tak lákavě, ale kdo byl v Číně, ten jistě chápe, že na tuto zemi a její veřejné záchodky jde o poměrně zajímavé, efektní a příjemné místo. Určitě hezčí než záchodky na vlakovém nádraží v Pekingu. (autor má své vlastní zkušenosti)


Toalety v restauraci Taoyuan v Šanghaji vypadaly trochu podivně. Kdo vstoupil, nebyl si jist, jestli se nedostal do nějakého obchodu se sexuálními pomůckami. Nedostal. Dvojitá stěna je prostorem pro netradiční umělecké výstavy. Takže spoře oděné figuríny byly jen jednou netradiční formou uměleckého vyjádření.