Stručný souhrn z článku:

  • Silikonové podložky se stávají populárními pro pečení díky svým výhodám jako jsou lehkost, skládací možnost, nepřilnavost a odolnost proti teplotám.
  • Využívají se jako alternativa k pečicímu papíru, válům a embosovaným válečkům, a mohou sloužit i jako šablony na korpusy a měřítko.
  • Nevýhodou je riziko proříznutí při krájení těsta a potenciální zdravotní rizika z levných nekvalitních výrobků.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

V minulém článku jsme se věnovali praktickým pomůckám, které budete potřebovat při pečení vánočního cukroví. Dnes se podrobněji podíváme na silikonové podložky, jejich výhody, nevýhody, kvalitu i praktické funkce.


Obliba silikonu jakožto materiálu pro výrobu kuchyňských pomůcek stále roste. Je lehký, skladný, nepřilnavý, odolný vůči nízkým i vysokým teplotám, neabsorbuje pachy a lze ho mýt v myčce.

Pořídit si můžeme silikonové formy na pečení, mašlovačky, metly, chňapky, cedníky, košíčky na muffiny, zdobicí sáčky, sítka na čaj a spousty dalších výrobků.

I přes nesporné klady silikon ale nevyhovuje v kuchyni každému a zůstává raději u klasiky. Příkladem jsou pečicí formy na bábovku nebo biskupský chlebíček, které po naplnění těstem nedrží pevný tvar a hůře se s nimi manipuluje.

Multifunkční podložka

I když vám silikon k srdci příliš nepřirostl, pořízení silikonové podložky na pečení stojí za úvahu. Její výhody ocení zkušené hospodyně i ty, které pečou jen občas.

Začneme skladováním – oproti tradičnímu dřevěnému válu totiž zabere silikonová podložka minimum místa. Jednoduše ji složíte, schováte do kuchyňské zásuvky a nebude vám nikde překážet.

Při práci s těstem ji není třeba podsypávat moukou a díky nepřilnavému povrchu se velmi snadno čistí. Vzhledem k odolnosti vůči vysokým teplotám (až 250 ºC) ji můžete opakovaně používat místo pečicího papíru.

Podívejte se na hlavní rozdíly mezi pečicím papírem a silikonovou podložkou:

Zdroj: Youtube

Díky elasticitě bude užitečná i při přípravě závinů a rolád – rozválené těsto s její pomocí snadno stočíte či přehnete. K dostání jsou také podložky s vytištěnými šablonami pro kulaté korpusy různých rozměrů a měřítkem.

Pořídit si můžete také podložku, která má z jedné strany ozdobný reliéf, který se po rozválení obtiskne do těsta – ušetříte tak za poměrně nákladný embosovaný váleček.


Jaké jsou nevýhody?

Hlavní nevýhodou silikonové podložky je riziko proříznutí. Krájení ostrým nožem nepřipadá vůbec v úvahu, pozor si musíte dát i v případě rádel a kovových vykrajovátek na cukroví.

V případě, že chcete používat podložku i jako pečicí papír, zkontrolujte před nákupem, pro jakou maximální teplotu je výrobek určen. Pokud tento údaj není u výrobku uveden, nekupujte ho.

Přestože je silikon v dnešní době považován za zdravotně nezávadný, během testování se ukázalo, že při vysokých teplotách může hrozit uvolňování zdraví škodlivých látek. Vyplatí se proto zvolit produkt od osvědčených a zavedených značek a raději se vyhnout levným výrobkům z neznámých internetových obchodů, kde si nemůžete ověřit původ a kvalitu.

Před prvním použitím podložku vždy umyjte a nechte v troubě vyhřát naprázdno, aby se uvolnily látky, které v ní mohly zůstat z výroby.

Plusy a minusy silikonové podložky

+ nahradí vál, pečicí papír či embosovaný váleček

+ může sloužit jako šablona na korpusy a měřítko

+ je nepřilnavá a snadno se čistí

+ zabere minimum místa


- lze ji snadno proříznout

- na krájení těsta je třeba použít nůž, cukrářskou kartu nebo rádlo z plastu

- nekvalitní výrobky mohou být při vysokých teplotách zdraví škodlivé


Zdroj: www.thekitchn.com