Autor: archiv Veliké pozemky s výhledem na Prahu, kvalitní architektura, špičkové materiály, příroda na dosah a snadná dopravní dostupnost. To jsou jedny z hlavních předností nových vilových domů v projektu Slunný vrch, které začala prostřednictvím své realitní kanceláře v těchto dnech nabízet společnost Skanska v Černošicích u Prahy. Celkem dvaadvacet dvoupodlažních rodinných vil s čistou užitnou plochou 200, 250 a 300 čtverečních metrů a dispozicemi 5+kk nebo 6+kk vyroste na mimořádně lukrativních pozemcích o velikosti 930 až 1500 metrů čtverečních. Autorkou projektu, který klade zvláštní důraz na kvalitní architektonické a urbanistické zpracování, je známá architektka Eva Heyworth.

Autor: archiv „Projekt Slunný vrch vychází vstříc především klientům, kteří touží po bydlení ve vlastním prostorném domě a hledají za své peníze maximální užitnou hodnotu. Architektonický návrh považuji za velmi zdařilý a kultivovaný, nejedná se o žádné sterilní satelitní městečko. Jedinečnost nabídky podtrhuje fakt, že se jedná o jediný developerský projekt v této vysoce bonitní lokalitě,“ uvedl výkonný ředitel Divize Project Development společnosti Skanska CZ Petr Fanta.

Na jihozápadním okraji velké Prahy na mírném prosluněném svahu v těsné blízkosti lesa vyroste 22 vilových domů. Každá vila je rozdělená do dvou navazujících objektů: nižší předsunuté části s garáží a vyšší, objemnější obytné části, ustupující do zahrady. Vzájemná poloha obou částí se liší podle členitosti terénu a vznikne devět dispozičních variant. Dřevěná francouzská okna propojí domy se zahradou, u každého domu je Autor: archiv navržena také venkovní terasa s dřevěnou pergolou. Zahrady domů budou upraveny terasovitě, aby jejich funkční využití i údržba byly snazší. Domy budou mít valbovou střechu s keramickou krytinou, omítku ve dvou barevných odstínech a kovové doplňky v metalické šedé barvě.

Za vstupní halou se bude nacházet prostorný obývací pokoj s kuchyní, místnost pro technické zázemí včetně centrálního vysavače, příruční sklad a v některých variantách též pracovna. Ve druhém podlaží projekt nabídne tři ložnice, dvě se společnou koupelnou a jednu s koupelnou vlastní. Další místnosti v tomto patře závisí na dispozici domu. Všechny domy mají navržené vybavení, avšak vše od podlah přes obklady po zařizovací předměty lze upravit na míru jednotlivým zákazníkům přímo v Klientském centru Skanska, které se nachází v Kongresovém centru v Praze na Vyšehradě. Autor: archiv Každý dům bude horizontálně členěný na dvě části barevně rozlišené dvěma odstíny omítky, jejíž barvu si mohou budoucí majitelé rovněž sami vybrat ze čtyř kombinací odstínů v harmonické škále. Další možností je cihlový pásek ve spodní části fasády nebo dřevěný obklad, který bude barevně ladit s ostatními dřevěnými prvky (okna, dveře, žaluzie). Městečko Černošice, které je již historicky vyhledávanou rezidenční lokalitou, leží nad údolím řeky Berounky, na hranicích chráněné oblasti Český kras. Bydlení zde ocení všichni, kdo mají rádi přírodu, avšak nechtějí se vzdát výhod bydlení ve městě. Černošice jsou místo s bohatou kulturní a historickou tradicí. Nabízejí plnou občanskou vybavenost, nachází se zde základní a mateřské školy, kulturní středisko, tenisové kurty, zimní stadion nebo domov s pečovatelskou službou. O spojení s hlavním městem se starají četné vlakové i autobusové linky, autem trvá jízda do centra přibližně dvacet minut. Foto: Skanska