Skladování česneku je důležité – pokud to uděláte správně, vydrží vám dlouhodobě. Věděli jste, že vhodně skladovaný česnek může být v kondici ještě v březnu? To je příjemný půlrok bez toho, abyste jej museli kupovat v obchodě.

Česnek sklízejte včas

Česnek se sklízí v závislosti na odrůdě a podmínkách – a to za 16 až 36 týdnů od výsadby. K tomu, aby vám vydržel při skladování co nejdéle, nesmíte otálet s jeho sklizní. Přezrálý česnek se špatně sklízí, rozpadá se – navíc ztrácí svoji chuť i vůni. Při skladování se rychle zkazí. Nemusíte se bát, že byste česnek sbírali nezralý. Ideální doba pro sklizeň je od konce června do půlky srpna, někdy můžete sbírat i v září. Ozimý česnek se sází a sklízí ještě později.

Česnek Česnek Autor: shutterstock.com

Jak poznáte zralý česnek?

Zralý česnek poznáte podle květního stvolu a natě rostlin. U „paličáku“ sledujte květní stvol – když se bude narovnávat, můžete sklízet. U „nepaličáku“ pozorujte změnu natě – pokud je alespoň z poloviny žlutá a konce usychají, sklízejte. Sklizeň provádějte za suchých a teplých dní.

Čtěte také

Pokojové rostliny do dětského pokoje

Čtěte také

Jak vybrat pokojové rostliny do dětského pokoje

Jak skladovat česnek?

Před uskladněním je česnek nutné důkladně vysušit. Česnek sušte se zastřiženými kořínky, které by mohly začít hnít. Palice česneku vyskládejte na bednu s dostatkem otvorů v jedné vrstvě. Nebo můžete jednotlivé hlavice svázat dohromady a zavěsit do vzduchu. Mimo jiné je tak můžete i skladovat.

Česnek sušte při teplotě mezi 13 až 25 °C – mimo dosah přímého slunečního světla. Sušení trvá asi týden. Nakonec česnek zbavte zbytků hlíny, ale postupujte opatrně. Usušený česnek svažte do svazků či copů. Zavěste jej na stinné a suché místo, kde bude průvan.

Zdroj: zahrada.cz