Do toho mladší synek každý den zjišťuje, kdy už se ten náš miláček vrátí, počítá na prstíkách, ve školce mě mučí svým steskem po mně, který nastane, jakmile sednu do vozu, a to je vše moje vina. Jak tvrdí jeden slavný pražský kouč (www.ales-kalina.cz), když děti nechtějí do školky, něco se děje, a maminka by se nad sebou měla zamyslet. Tak jsem si to pětileté miminko nakvartýrovala k sobě do postele, abych ho měla blízko, a pořádně jsem ho domazlila. Velký syn většinu času neříká nic, jen když po něm něco chci – třeba dnes má za úkol převézt kopici hlíny z bodu A do bodu B, s tím jsem ho ráno natolik uzemnila, že nehovořil celou cestu do školy. Jenže pro hodinu strávenou se svým (mým) počítačem je nakonec ochotný udělat poměrně dost. Třeba i vyluxovat celý dům, což udělá i několikrát týdně! Jen mu to člověk musí říct ve vhodnou chvíli. Najděte vhodnou chvíli v životě puberťáka, kdy s ním hormony třískají, zvyšuje poměrně často hlas a na malého brášku docela často řve. A hlas má silný, už mu nepřeskakuje, a celá vesnice o nás ví.

Zjistila jsem, že soused vedle je také slaměný vdovec, odvezl ženu na letiště, a ta se jela dovolenkovat. Jenže to je soused, kde jsme ani na kávě zatím nebyli, jen se tak zdravíme zpovzdálí. To by koukal. Kdybych za ním večer dorazila s lahví, že jsem taky sama.

Odstěhovala jsem všechno pryč z terasy a čekám na řemeslníky. Doufám, že tady budou dělat plot a balkon a terasu opravdu jen ten týden. Jsem zvědavá, myslím, že to bude hned vypadat jinak, ten náš baráček.

Rekonstrukce domu online

A řemeslníci přijeli, krásně pomalovanou dodávku mají a hned první den byly vidět pokroky. 1/3 plotu zvládli poměrně rychle. Se zbytkem bude potíž, do toho ten můj manžel chybí, a tak nemůže dělat přípravu vrat, co chtějí. No a musí nějak dostat vingle (co to asi tak může být?) do toho kamenného plotu, aby měli za co uchytit plaňky. Totiž se mnou rozmlouval starší z řemeslníků, aby mi objasnil, jak těžký mají život, komplikovaný, a že týden tady opravdu nebudou, že to jim to takto zkrouhnul šéf z původních 9 dní, ale to určitě nestihnou. Možná jen ten plot budou dělat týden, pak ale ještě terasu a balkon, no nevidí to moc dobře. Já už se nemohu dočkat, až to bude hotové, až budeme s mužem vědět, že už potřebujeme jen několik vozů nějaké té šotoliny nebo drobných šutříků, kterými pokryjeme příjezd ke garáži, ono to ztvrdne, botičky se do toho nebudou propadat a budeme mít na chvilku hotovo. [VŠECHNY PŘEDCHOZÍ DÍLY, KTERÉ SE VĚNUJÍ REKONSTRUKCI PŘED NASTĚHOVÁNÍM, NAJDETE ZDE](VŠECHNY PŘEDCHOZÍ DÍLY, KTERÉ SE VĚNUJÍ REKONSTRUKCI PŘED NASTĚHOVÁNÍM, NAJDETE ZDE "") Náš malý synek je úžasný, pomáhal při stavbě plotu, během toho jim odvyprávěl vše, co o naší rodině věděl, a i více, řemeslníci odjížděli s nafouknutými hlavami. Synek si ještě vzal pilu značky Stihl, co dostal od sousedů, a ta dokáže svým zvukem potrápit nervy nejednoho montážníka, který je týdny mimo svůj domov. Myslím, že na nás budou dlouho vzpomínat.

Pošlu fotky, hned jak to bude hotové, což počítám do týdne, maximálně do dvou.

Jo a fasádníci posunuli nástup o týden, a nyní už nepřijdou v pondělí, ale až v úterý.

Ale stejně je u nás krásně, a lidé dobří.