Autor: archiv Pokud vám někdy na návštěvě jednou nalili pivo do skleničky s Ferdou Mravencem a jindy zase do krásného starodávného půllitru, víte, o jaký rozdíl se jedná – rozdíl v kultuře, dojmu, i v celkovém pocitu z vychutnání nápoje.

Prostřený stůl rozzáří teprve rozestavené skleničky na nápoje všeho druhu. Teprve vyleštěné sklo je bonbónkem na dortu, který i všední stůl prosvítí a udělá o trochu více sváteční.

Sklo se samozřejmě rozbíjí, takže čas od času bychom měli udělat kontrolu. Jak bychom obstáli, kdybychom uspořádali slavnostní oběd nebo večeři pro 6 či 10 osob? Jak jsme na tom se sklem? Nejlépe na stole samozřejmě vypadá, když jsou všechny sklenky stejné. Většinou však máme sety po 6 sklenkách, takže máme-li více hostů, musíme improvizovat a doplňovat je co nejpodobnějšími sklenkami. Pořádáme-li Autor: archiv ale často společenské akce, není na škodu pořídit sady dvě, nebo vybrat velkou slavnostní soupravu obsahující vždy 12 kusů.

Dáme si záležet na správném výběru tvarů sklenek na jednotlivé nápoje: sekt, bílé a červené víno, pivo, nealkoholické nápoje, digestiv. U vína jsou tvary striktněji dány, nebo řekněme, že jsou nejvíce vyzkoušené. V kalichu baňatější sklenky se například nejlépe rozvine chuť a vůně červeného vína.

Na koktejly se používají různé druhy sklenek - od nízkých jednoduchých tumblerů přes úzké flétny až po široké šampaňské misky, každý recept vyžaduje určitou sklenku.

Pokud jde o pivo, vždy záleží na tom, jak slavnostní akci pořádáme. Vysoká elegantní sklenice z tenčího skla se hodí na slavnostně prostřený stůl, zatímco venku na zahradě, na dřevěném stole pod jabloní není nad poctivé orosené půllitry a keramický džbán, ve kterém pivo drží svoji teplotu. Pro inspiraci ohledně tvarů a typů starých a ještě starších půllitrů se můžeme vydat třeba do Muzea piva v Kašperských Horách. A pak zkusit obcházet bazary a starožitnosti, kde se občas dají skleněné skvosty koupit.

Několik tipů a zásad nakonec: Autor: archiv - Obecně vzato menší sklenky na stole vypadají elegantněji než větší.- Při slavnostním stolování nenaléváme pivo do půllitrů, ale do třetinek.- Sklenka na víno – ať už bílé nebo červené – nesmí být nikdy plná po okraj. Víno naléváme do třetiny, což dovoluje vychutnat chuť a vůni nápoje, která se šíří po stěnách sklenky (proto také vůni hodnotíme přičichnutím těsně k vnitřní stěně sklenky).- Pestré malované sklo na slavnostní stůl nedáváme, stejně tak jako v žádném případě nenabízíme nápoje návštěvám ve sklenkách s různými dětinskými malůvkami a firemními logy.

-ag-Foto: www.isifa.com