Seriál o výstavbě nového rodinného domu v Průhonicích dnešním dílem končí. Luxusní rodinný dům, postavený v obci zhruba třicet kilometrů od hlavního města, byl mladým manželům předán k nastěhování na podzim roku 2005.

Proč si tento dům vybrali

Autor: archiv Noví majitelé si tento dům pořídli proto, že chtěli rodinný dům dostatečně reprezentativní, achitektonicky zajímavě řešený, v soukromé rezidenční čtvrti a hlavně velký a vzdušný. Při jejich rozhodování nehrála hlavní roli cena domu, ale především dobrá adresa. Něco málo o domě Dům s dispozičním řešením 6+1 s dvougaráží byl dostavěn v září a v současné době je již obydlen. Má 238 m2 vnitřní podlahové plochy. Nachází se zde velký obývací pokoj spojený s kuchyňským koutem, 5 místností, dvě kompletní koupelny, dvě toalety, dvě šatny a dvougaráž. Oproti standardnímu provedení požadovali jeho majitelé moderní krb, saunu, centrální vysavač a další drobné úpravy. V koupelnách je položena dlažba a obklady s italským designem, rohové vany, velmi kvalitní umyvadla a nerezové sifony. Do všech obytných místností byla položena dřevěná plovoucí podlaha, v kuchyni, chodbě a komorách pak dlažba. Samozřejmostí jsou vysoce kvalitní interiérové dveře a bezpečnostní vchodové dveře. Autor: archiv Na začátku samotné výstavby tohoto rodinného domu byl sestaven harmonogram postupu prací, který byl po dobu výstavby, až na drobné odchylky, dodržován. Tyto odchylky v řádech cca 1 - 2 dnů byly většinou vyvolány v tu dobu nepříznivým počasím. Co se týče samotného okolí domu, přístupová cesta je tvořena zámkovou dlažbou a okolo domu je vyseta tráva. V současné době je komunikace k domu těsně před finálním povrchem a všechny chodníky jsou dokončeny. Samozřejmostí je osvětlení komunikace. Průhonice patří mezi adresy s rezidenčním bydlením v těsné blízkosti hlavního města. Napojením na D1 se obyvatelé domu dostanou snadno, kam potřebují. Průhonický park a okolí jsou naopak vhodné pro relaxaci, ať už aktivní, nebo pasivní.

-td- Foto: Central Group

Související články: Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - čas na zařizování Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - plovoucí podlaha Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - dveře v barvě javoru Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - terénní úpravy Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - přípojky Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - dlažba Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - výmalba a nátěry Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - kompletace Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - fasáda a dřevěný obklad Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - obklady a dlažby Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - štukové omítky Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - dvojgaráž Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - vnitřní omítky Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - topeni v podlaze Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - rozvody Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - okna Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - zateplení střechy Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - střecha Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - krovy Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - 2. nadzemní podlaží Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - stropy Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - izolace Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - počátek výstavby Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - financování Soukromí a luxus nedaleko hlavního města