Společnost IVT Tepelná čerpadla dodala na český trh již přes 30 000 tepelných čerpadel a nyní probíhá její soutěž Tepelné čerpadlo roku 2023, ve které můžete vyhrát i vy!

Zapojte se a vyberte projekt, který je podle vás nejlepší v kategorii Nejzajímavější instalace. Můžete vyhrát špičkové tepelné čerpadlo!

Aktuálně jsou nejblíže titulu projekty ZOO Ústí nad Labem s geotermálním vytápěním a hrad Švihov s vytápěním z vodního příkopu. Na paty jim ale šlapou další čtyři instalace. Jejich pořadí můžete do konce října ovlivnit i vy, a navíc máte šanci získat výhru!

Hlasy budou slosovány, hlavní cenou je tepelné čerpadlo IVT AERO systém vzduch/vzduch. Vyhrát lze i víkendový pobyt pro dvě osoby v Hotelu SONO Brno nebo poukazy v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v e-shopu společnosti SONNENTOR.

Instalační firmy přihlásily nejlepší projekty posledních let a odborná komise nezávislých expertů již ocenila Nejunikátnější technická řešení a Nejúspornější instalace. K vidění jsou na webu IVT.

Podrobnosti a podmínky soutěže naleznete na stránkách společnosti www.cerpadla-ivt.cz

Rodinné domy Na Americe

  • Na Americe v Mníšku u Liberce stojí 25 unikátních nízkoenergetických rodinných domů s řízeným větráním. Domy jsou vytápěny a chlazeny tepelnými čerpadly vzduch/voda IVT AIR X 70. Každý dům stojí na pozemku o velikosti 2000 m². Domy jsou na pozemcích umístěny tak, aby nad terén vyčnívala jen horní patra dvoupodlažních domů. Spodní patra jsou zčásti zapuštěna do terénu a zčásti obsypána. Orientace domů je na jih a dává vyniknout krásným výhledům na symbol Liberecka: Ještěd.
  • Instalaci provedla společnost KONHEFR.