Pro útulný domov stačí mnohdy udělat maličkost. Pověsit obrázky na zeď, dát na stěnu zrcadlo, připevnit poličku na knihy nebo si vyzdobit byt různými dekoracemi. Mnoho lidí ale od myšlenky zkrášlit si byt raději ustoupí, protože představa vrtání do zdi a používání hmoždinek, šroubků či hřebíků je pro ně moc složitá. Montážní pásky tesa Powerbond představují chytrou a mnohem jednodušší variantu pro připevňování předmětů.


Každá páska ze série Powerbond je určena pro různé použití. Záleží na hmotnosti předmětů, které potřebujete zavěsit. Na balení každé pásky je uvedena nosnost lepených předmětů na 1 metr pásky. Extra silná zátěžová páska tesa Powerbond Ultra Strong udrží předměty až do 100 kg! Je tak ideální pro trvalé připevňování různých věšáků na oděvy a klíče, polic s nářadím nebo knihami apod.
Oboustranně lepicí pásky Powerbond se dále rozlišují podle prostředí, ve kterém je možné je používat. Páska Powerbond Outdoor je odolná vůči vodě, změnám teplot a UV záření. Díky těmto vlastnostem je proto vhodná pro použití ve venkovním prostředí. Snadno s ní připevníte schránky na dopisy, zvonky nebo různé držáky.


Do koupelen je zase speciálně určená páska tesa Powerbond Mirror. Již z názvu je patrné, že se jedná o pásku pro lepení zrcadel. Můžete s ní ovšem připevnit i jiné ploché předměty. Specialitou této pásky je odolnost vůči vlhkosti, která se právě v koupelnách vyskytuje.


Kabelové a podlahové lišty, LED pásky a různé dekorace jednoduše připevníte pomocí velmi úzké 9mm pásky tesa Powerbond SLIM. Páska vám zajistí permanentní bezpečné držení bez použití šroubů, hřebíků nebo připínáčků.
V sortimentu pásek Powerbond jsou dále pásky pro lepení v interiéru a pro připevňování průhledných předmětů na průhledné povrchy. Pásky jsou k dispozici v rozměru 1,5 m x 19 mm a 5 m x 19 mm.

Správné lepení pásky

Při používání oboustranně lepicích pásek je potřeba vždy dodržet správný postup lepení, aby vám předmět na povrchu dobře a bezpečně držel. Základním pravidlem je důkladné očištění povrchu, na který budete pásku připevňovat, tzn. jak samotného předmětu, tak plochy, kam budete chtít předmět přilepit. Pozor! Povrch nestačí pouze otřít hadříkem nebo omýt běžným saponátem, je nutné dokonalé odmaštění pomocí čistidla na bázi alkoholu, ideální je čistý líh.

Dalším krokem je správné lepení pásky. Pruhy montážní pásky tesa Powerbond® je potřeba lepit vždy kolmo k podlaze, nikoliv podélně! Důvodem je působení gravitační síly na předmět. Ideální je střídat kratší a delší pruh pásky po celé délce předmětu. Pro dosažení maximální soudržnosti pásku v každém bodě přitlačte a držte 5 sekund.

Kompletní sortiment montážních pásek Powerbond najdete na webu společnosti tesa tape.