Nemá je v kuchyni každý. Jsou to přístroje, které najdeme většinou v oddělení malých domácích spotřebičů. A zatímco ten, kdo je doma má, se bez nich skoro nemůže obejít a využívá je maximálně, někoho jiného ani nenapadne uvažovat nad jejich koupí a nikterak je nepostrádá. Pro toho se ale možná Autor: archiv mohou stát zajímavým tipem na dárek, pro nás všechny tipem na doplnění naší kuchyně a důvodem k zamyšlení se – proč něco takového nemáme? Pokud opravdu dojdeme k tomu, že nic takového nepotřebujeme, je to v pořádku, zbytečně by to v kuchyni zabíralo místo. Ale kdyby nám některý přístroj měl usnadnit práci a ušetřit čas – proč se nad ním nezamyslet?

Domácí kráječ Někdo by chleba nikdy ničím jiným než nožem neukrojil. Salámy nejí, a tudíž nekrájí, a tak žádný elektrický kráječ vlastně nepotřebuje. Na druhé straně ale stojí kulinářský nadšenec, který vyrábí s oblibou nářezy, obložené chleby, různé studené mísy. Musí mít všechno Autor: archiv nakrájeno jako podle pravítka, průhledné plátky uheráku i masa, přesné plátky veky i chleba – a bez kráječe se prostě neobejde.

VejcovarPokud holdujete vajíčkům, kupte si vejcovar. Připravte si asi 800 korun a pak už máte navždy pokoj od neustálého počítání minut, kontrolování síly varu vody a tak dále. Zbavíte se také hledání vhodného rendlíku na vaření. Vejcovar zaručí odstupňované vaření vajec počínaje od varianty „na měkko“ až po dokonalé provaření „na tvrdo“.

Vaflovač Autor: archiv Jak název napovídá, přístroj slouží k pečení vaflí. Kontaktní pánve se po nalití těsta přiklopí k sobě a po chvíli už tu máme hotovou křehkou pochoutku.

Pokud už nás nebaví pořád péci sladkosti jedním způsobem a chtěli bychom svůj repertoár oživit a rozšířit, není problém – s vaflovačem uděláme zákusek rychle a zase jinak – vafle se snadno připravují i zdobí. Určitě sklidíte úspěch.

-ag-Foto: Bosch, archiv