Výběr vhodné venkovní dlažby je důležitý nejen při stavbě terasy či pergoly. Nepodceňujte ho ani při stavbě parkování před chalupou, dlážděného zápraží nebo zahradních cest a chodníků. I tyto zdánlivé detaily dokážou zdůraznit styl vašeho domu či zahrady. A vyšperkovat ho k dokonalosti.

Dlažbu slaďte se svým domem

Jak tedy dlažbu vybírat?

Dlažba Best Autor: Best Autor: Best

Jedním ze základních kritérií je, aby ladila s vaším domem. A to barvou i stylem. K moderním stavbám se obvykle víc hodí velké dlaždice s rovnými liniemi, zatímco u starší vesnické chalupy vynikne dlážděný chodník, který je k nerozeznání od kamenné cestičky.

Svému domu přizpůsobte i povrch dlaždic. Zatímco někde se hodí lesklá dlažba, jinde využijete spíš ostařený povrch. Ideální přitom je, když se o dlažbu nemusíte příliš starat. A stačí ji jen jednou za čas setřít nebo opláchnout vodou.

Důležitá je také výška dlaždic. Zejména v místech, přes která budou jezdit auta. V takovém případě potřebujete aspoň 8cm dlaždice. A pokud toužíte po velkoformátové dlažbě, počítejte s výškou minimálně 12 cm. Jinak riskujete, že se dlaždice polámou.

Popraskat navíc můžou i kvůli zimě. Vždy se proto ujistěte, že je dlažba mrazuvzdorná.

Oceníte velký výběr i dlouhou záruku

Ideální je obrátit se hned na začátku na výrobce, který má co nejširší výběr a výhodné ceny. Snadno vyberete dlažbu, která k vašemu domu či chalupě ladí, je odolná a lehce ji vyčistíte.

Například jednička na trhu, česká společnost BEST, nabízí tisíce variant dlažeb a dalších prvků pro zahradní architekturu. S takovým výběrem si můžete být jistí, že najdete, co potřebujete. Včetně obrubníků, palisád nebo třeba odvodňovacích žlabů.

Výhodou je, že všechny dlažby BEST jsou mrazuvzdorné. A na všechny její typy dostanete záruku 20 let. Bez ohledu na to, jestli zvolíte zámkovou, či skladebnou dlažbu, velkoformátovou dlažbu na terasu, nebo třeba zatravňovací dlaždice.

Dlažba Best Autor: Best Autor: Best

Firma navíc nabízí speciální úpravu dlaždic pomocí dvojité vrstvy laku a UV záření, která zaručuje trvanlivost barev a jednoduché čištění. I dlažbu bez této úpravy ale obvykle stačí jen zamést nebo opláchnout.

Oceníte to zejména na podzim. Místo dlouhého úklidu vám stačí pouze sáhnout po smetáku nebo hadici s vodou. A za dvě minuty máte čisto.

Nakupujte bezpečně prostřednictvím e-shopu

Vzhledem k šíření nákazy a vládnímu nařízení jsou všechny naše podnikové prodejny se vzorkovnami dočasně uzavřeny. Využijte proto možnosti vybírat a nakupovat z bezpečí domova.

Náš e-shop je připraven nabídnout vám většinu svého sortimentu. Využít můžete i nákup akčního zboží, které je v tuto chvíli naskladněno v dostatečném množství a není třeba čekat na zakázkovou výrobu.

Vybírat můžete na obchod.best-as.cz

Dlažba Best Autor: Best Autor: Best

Dlažba Best Autor: Best Autor: Best