Další již 34. pokračování stavebního a technického veletrhu STAVOTECH – Moderní dům Olomouc se uskuteční ve dnech 1. – 3. listopadu 2007 v pavilonu A a přilehlých venkovních plochách olomouckého Výstaviště Flora. Představí se zde více než stovka vystavovatelů.

Autor: archiv Široká nabídka stavebních materiálů, výrobků, technologií a služeb pro stavebníky, kteří dokončují své stavby nebo se připravují na jarní sezónu, se stala již samozřejmostí. Veletrh nese podtitul Moderní dům, a to znamená sledování dvou linií ve stavebnictví - kvalitní architektonické řešení a energetickou úspornost. Právě na tyto aspekty jsou zaměřené další prezentační akce, které veletrh provází. Kvalitní architektura je předmětem výstav, prezentací a přednášek na doprovodné multižánrové akci Olomoucké dny architektury a stavebnictví. Akce se uskutečňuje pod záštitou České komory architektů a ve spolupráci s Design centrem ČR, architektonickým časopisem ERA 21, CEA Sluňákov a její program je bohatý. Výstavní část patří architektonickým a designérským přehlídkám Stavba roku 2006 Olomouckého kraje, Jiné domy, Salón dřevostaveb, Grand Prix, Domy jako příběhy, oceněné diplomové práce studentů fakult architektury, Nový domov, Schodiště, Český interiér...

Autor: archiv Spoustu zajímavých přednášek jako např. Modulární výstavba – domy z kontejnerů, Město Šternberk – čas proměn, Olomoucký hrad, Jan Kotěra a jeho Národní dům v Prostějově, Národní technická knihovna v Praze atd. představí osobnosti české architektury – prof. ing. arch. Vladimír Šlapeta, ing. arch. Petr Pelčák, ing. arch. Pavel Pospíšil, Projektil Architekti atd. (podrobný harmonogram na www.omnis.cz)

Autorská komentovaná prohlídka nízkoenergetického domu v Horce n./M., sídla Centra ekologických aktivit Sluňákov – letos oceněného Grand Prix architektů, se zaměří na architektonické a technologické řešení i na zkušenosti po roce provozu.

Úspory energie a obnovitelné zdroje jsou předmětem expozic a konferenčních akcí doprovodné výstavy EKOENERGIE. Ve výstavní části návštěvníci najdou v tzv. centrální expozici vysvětlení, co to obnovitelné zdroje energie jsou s jejich jednoduchým popisem. Objeví se tady navíc vystavovatelé nabízející tepelná čerpadla, solární kolektory, nízkoenergetické a pasivní domy a další technologie související s Autor: archiv obnovitelnými zdroji energie. V rámci konferenční části bude ve čtvrtek probíhat seminář „Využití solární energie – zdroj elektrické energie a tepla“ a v pátek cyklus přednášek z oblasti využití větrné energie.

Již sedmým rokem Stavotech provází krajská přehlídka investičních příležitostí RegionInvest, kde se také nachází prostor pro prezentaci měst a obcí Olomouckého kraje. Ve společné expozici zastřešené Olomouckým krajem se představí např. města Olomouc, Přerov, Prostějov, Šternberk i oceněné obce krajského kola soutěže Vesnice roku.

Podzimní veletrh STAVOTECH - Moderní dům a souběžně probíhající výstavy a prezentační akce jsou bohatým zdrojem hodnotných informací, konzultací s odborníky i inspirace. Nenechte si tedy ujít příležitost a zavítejte na olomoucké Výstaviště Flora 1. - 3. listopadu mezi 9:00 – 18:00, v sobotu do 17:00 hodin.