Když stěhujete ledničku, je třeba zkontrolovat, že se v ní nenachází žádná vejce. Zase jsem měla pádný důvod naši ledničku celou pořádně umýt. A první snídaně v novém domečku byla míchaná vajíčka. Ne, opravdu nejsem blondýna!

Ale dávám k dobrému vtip od mojí výborné kamarádky Jarušky: Takhle sedí večer u televize a dívá se do mobilu na předpověď počasí a hlásí manželovi: „Ty jo, super, v pátek 21, v sobotu 22, v neděli 23 stupňů, to je paráda…“ Manžel Marek na ni nevěřícně kouká, co to má za předpověď. Spletla se, byly to data těch dní! A Jaruška je blondýna. Nejhezčí na ní je, že to prostě přizná a společně se zasmějeme.

Další poznatek po přestěhování:

I když věříte instalatérovi, nekoupejte dítě ve vaně první den, aniž byste počkali, než se vana vypustí. Trochu nastala potopa, neboť se již zřejmě řemeslníkovi nechtělo zkracovat a napojovat trubku na odpad. Také sifon byl nakřáplý. Naštěstí jsme to hezky vytřeli, vysušili, dolů nic nenateklo, malovat nemusíme, manžel to spravil … Řeknu vám, nechápu to!

REKONSTRUKCE DOMU ONLINE UŽ PŘINESLA:

Rekonstrukce domu online Autor: Jaroslava Králová Autor: Jaroslava Králová

Když jsme celá rodina včetně mých rodičů, sourozenců a švagrové první den po nastěhování uklízeli, vybalovali, přijel podlahář, ale jiný, než jsme znali. V nastěhovaném obýváku, kuchyni apod. dodělával lišty. Byl to „sympoš“, ale když jsem ho chtěla oženit se sestrou nebo švagrovou, tak bohužel, už byl zadaný. Pak došly lišty, jak ve špajzu, tak v mé pracovně. Takže budu muset do hobbymarketu. Ach jo. A pak už to asi dodělá tento nový člověk, který dělal záskok našemu podlaháři, který nás tak dlouho odkládal, a vymlouval se, až musel požádat kolegu, aby mu vytrhl trn z paty, a to až když jsme byli nastěhovaní. Manžel, muž mého života, zarostlý vousem a pohublý, mi sdělil, že již jiný dům stavět nebudeme. Nikdy. To jsem opravdu ráda.

Moje šatna

Je to neuvěřitelné, já vidím své svršky všechny přehledně najednou a mám přehled. Sestra s mojí švagrovou mi pomáhaly stěhovat a hrozně se divily, že to není možné, že to všechno nosím.

A vůbec nejlepší byla má švagrová (pořád říkala něco o tom, že si můžu otevřít obchod), když vybalovala boty v centrální šatně. Moje boty, moje střevíčky, pantoflíčky, a další a další moje boty, kluci mají jeden regálek a já zbytek. Tedy zbytek pak musel ještě do sklepa do botníku, kde budou holínky a ještě sezonní obuv. Asi se některých botiček zbavím. Tedy těch, ve kterých se nedá chodit, i když bota vypadá krásně. Prostě si musím přiznat, že jen zbytečně zabírají místo (pro další krásné botičky).

Internet

Zklamání zaznamenala i práce elektrikáře. O2 zajistilo, že internet v našem domě funguje a já se den před nastěhováním počala zajímat, kam zastrčím ten modem, aby to jelo rychlostí blesku. No a nikde nic. Manžel našel nakonec zaslepenou zásuvku. Chápete? Ale přijel chlapík – nějaký smluvní partner od O2, zkontroloval, zapojil, krabičku našrouboval a nechtěl ani zaplatit! Ovšem nad kompetentností našeho elektrikáře visí otazník.

Nicméně první věc po nastěhování – syn u PC a zjišťuje rychlost internetu. Velké zklamání, moc pomalé. Ale když druhý den mastil po večeři nějakou tu svou důležitou hru, vypadal mnohem spokojeněji, prý to není taková katastrofa a několik let s námi ještě pobude!

Malý Willie má svůj první samostatný pokojíček. Má postel jako opravdový král, i když se mě neustále ptá, jestli už je jeho pirátská postel objednána. Starší bratr se zbavil všech svých plyšáků (až na ošuntělou a vybledlou veverku), takže Willie není na té obrovské posteli tak ztracený a hlavně zdědil spoustu dalších hraček, takže je nadšený.

Třetí den po nastěhování se dostavil také truhlář, který dělal schodiště, aby dodělal zábradlí, kvůli kterému jsem nespala, aby mladší syn nespadl v noci ze schodů. Také jsme zjistili, že na malého nefunguje čidlo na světlo, musí zvednout ruku. No tak jsme ho trénovali, že když vyjde z pokojíčku, tak tu ruku musí zvednout. Ale nedovedla jsem si představit, jak rozespalý jde v noci na záchod, zvedne ruku, vyhne se schodům... No, už je to snad za námi, když je tam to moc krásné zábradlí. Také rohová lavice je hotová i s parapety a je to opět moc krásné.

Máme toho hodně za námi a ještě více před námi. Venkovní úpravy, fasáda, terasa, plot, chodníky, příjezdová cesta…

Řeknu vám, to ráno poté, co manžel přezul obě auta na letní pneumatiky, první výhled z okna, zasněžená zahrada, padající vločky, všude bílo. Začalo jaro. Ještě že na zahradu nemám čas ani sílu!