Proč střídat místa, kde budete sázet?

Pokud jste někdy pěstovali jednu plodinu spoustu let na jednom a tom samém místě, jistě jste si mohli všimnout, že je úroda rok od roku horší.

Každá plodina z půdy spotřebovává různé živiny – a pokud budete na jednom místě neustále sázet například brambory, které vyžadují každý rok totéž, půda zůstane vysílená a pěstování bude těžší a těžší. Nemluvě o látkách, které vylučují plodiny do půdy – ty mohou časem omezit vývoj rostlin.

Pěstování Pěstování Autor: pexels.com

I proto je vhodné plodiny každým rokem obměňovat – ideálně se dopracovat k čtyřletému prostřídávání. To znamená, že tam, kde budou brambory v prvním roce, budou znovu v roce čtvrtém.

Kde sázet? A co?

K výsadbě vytrvalých rostlin, které nebudete přesazovat stejně jako zeleninu, kterou pěstujete každý rok znovu, budete potřebovat najít místo s kvalitní, propracovanou a důkladně prohnojenou půdou. Patří sem například chřest, libeček či rebarbora. Základní hnojivo v půdě by mělo být organické, každým rokem je však potřeba dodávat i hnojiva průmyslová, aby půda neztratila své živiny. Nezapomínejte na pravidelnost.

Když zůstane zelenina na jednom místě

  • Cibuloviny: Jejich střídáním zabráníte množení hniloby, sněti, padlí, cibulových a stonkových háďátek.
  • Kořenové: Jejich střídáním zabráníte šíření kořenové hniloby, rakoviny pastináku a černé hniloby.
  • Okopaniny: Pokud budete sázet na jednom místě, budou vám hrozit plísně, háďátka a strupovitost.
  • Luštěniny: Jejich střídáním zabráníte šíření hnilob a škůdců – patří sem hniloba kořenů nebo třásněnky.
  • Brukvovité: Sázejte je na místě po luštěninách, kde bude pH na úrovni kolem 6,5 až 7,5. Nezapomínejte přihnojovat. Při sázení na stejném místě hrozí riziko napadení nádorovitostí košťálovin.

Pěstování Pěstování Autor: pexels.com

Jak na střídání?

Ke střídání plodin si můžete vytvořit jednoduchou tabulku. Když budete mít pět záhonů, můžete si vytvořit seznam na pět let. V něm střídejte plodiny brukvovité, luštěniny, cibuloviny, okopaniny a kořenové. Vždy tak, aby nebyla jedna plodina na stejném místě dva roky po sobě.

Zdroj: zahradkarskaporadna.cz