Příjemný rodinný dům, který svou architekturou zapadne do stávající zástavby a bude odpovídat místním tradicím - tak nějak podobně muselo znít zadání, které si vyslechla španělská architektka Núria Selva Villaronga ze studia ds arquitectes, která měla celý projekt už od samotného návrhu na starosti.

Foto: Adrià Goula Sardà Autor: Oficiální zdroj Foto: Adrià Goula SardàAutor: Oficiální zdroj

Dům byl postaven v malé vesničce vybudované z několika málo postarších domků. Ty jsou rozmístěny do tvaru písmene U kolem malého náměstíčka s kostelem.

ČTĚTE TAKÉ:

Pro stavbu byl připraven pozemek poněkud nepravidelného tvaru, ale s tím si architektka dokázala hravě poradit, a podařilo se jí na něj umístit dům, jehož půdorys připomíná dva vzájemně se překrývající obdélníky.

Dům má dvě patra. V přízemí se nachází krytá garáž, z níž lze plynule přejít rovnou dovnitř domu, obývací pokoj, pracovna, pokoj pro hosty a technická místnost. Na ně pak ve stejném patře ještě navazuje jídelna spojená se společenskou místností, koupelna a obrovská venkovní terasa. V prvním patře domu najdeme tři ložnice, kuchyň s jídelnou a obývací pokoj, z něhož lze opět přejít na terasu.

Foto: Adrià Goula Sardà Autor: Oficiální zdroj Foto: Adrià Goula SardàAutor: Oficiální zdroj

Aby novostavba dobře zapadla do všudypřítomné venkovské atmosféry, jsou zdi domu obloženy přírodním kamenem a střecha je pokryta klasickými taškami. V interiéru se propojuje jednoduchý moderní design s tradičnějšími prvky. Velké zastoupení tu má především dřevo a již zmiňovaný kámen.

Foto: Adrià Goula Sardà